افزایش کیفیت سیگنال وای فای

آموزش افزایش قدرت سیگنال وای فای

کند بودن سرعت اینترنت ، عدم امکان پخش ویدئو اینترنتی ، افت سیگنال های وای فای ، مناطق ضعیف آنتن دهی هر یک از این مشکلات در دنیایی که دسترسی به اینترنت حیاتی شده است برای برخی کاربران به همان اندازه که تنفس لازم است ،اینترنت هم لازم است. افزایش کیفیت سیگنال وای فای

آموزش افزایش قدرت سیگنال وای فای

 

 

 

بهبود کیفیت سیگنال وای فای مودم

جدا کننده

در بسیاری از موارد یک آزمایش ساده به شما امکان می‌دهد مشخص کنید که آیا خدمات‌دهنده اینترنتی (ISP) مشکل دارد یا مشکل به دامنه و کیفیت سیگنال مربوط است. با استفاده از کابل اترنت، یک لپ‌تاپ یا رایانه رومیزی را به روتر خود وصل و یک آزمایش سرعت مانند نمونه‌هایی که در وبگاه speedtest.net وجود دارند را اجرا کنید. اگر عملکرد دستگاه هنوز هم ضعیف است، در این صورت احتمالا مشکل شما عمیق‌تر از مواردی است که در این نوشتار سعی شده است به آن‌ها پرداخته شود. اگر رایانه‌ای با درگاه اترنت ندارید انجام آزمایش وای‌فای، درست در کنار روتر مشخص خواهد کرد که مشکل مربوط به دامنه است یا خیر.

مکان مناسب برای قرارگیری مودم انتخاب کنید

روترها شکل ظاهری چندان جالبی ندارند و کاربران ترجیح می‌دهند، آن‌ها را دور از چشم و در نقاط دور افتاده خانه قرار دهند. نکته‌ای که بیشتر کاربران به آن توجهی نمی‌کنند این است که هرچه روتر از دستگاه‌هایی که قرار است به آن متصل شوند دور شود، قدرت سیگنال کاهش پیدا می‌کند، زیرا امواج تا رسیدن به مقصد باید از میان موانع مختلفی عبور کنند که همین مسئله کندی سرعت را به همراه دارد. متاسفانه برخی از کاربران روتر را درون کمدی پنهان می‌کنند و انتظار دارند بدون مشکل دستگاه‌ها به آن متصل شوند. بهترین مکان قرارگیری روتر در مرکز خانه یا همان اتاق نشیمن است. فراموش نکنید که سیگنال‌ها به اطراف و به سمت پایین حرکت می‌کنند، پس اگر روتر در ارتفاع قرار گیرد دستگاه‌ها به شکل بهتری امواج را دریافت می‌کنند، درست مشابه با وضعیتی که دکل‌های مخابراتی دارند.

افزایش کیفیت سیگنال وای فای

آموزش افزایش قدرت سیگنال وای فای

 

مودم را به روز کنید

شاید یا مودم روتر شما فقط به بروزرسانی نیاز داشته باشد . تولیدکنندگان مودم همیشه نرم افزاری را دنبال می کنند تا کمی سرعت بیشتری کسب کنند . آسان یا سخت بودن به روزرسانی سیستم عامل مودم شما کاملا به تولید کننده و مدل دستگاه شما بستگی دارد .

اکثر روترهای فعلی فرایند بروزرسانی را درست در رابط کاربری داخلی قرار داده اند ، بنابراین فقط هدف انتخاب دکمه ارتقاء سیستم عامل مودم است . سایر مدل ها ، به ویژه اگر قدیمی تر هستند ، هنوز هم نیاز دارند که به وب سایت سازنده مودم بروید ، نسخه جدید سیستم عامل مودم را از صفحه پشتیبانی روتر یا مودم خود دانلود کنید و آن را در رابط کاربری مودم بارگذاری کنید . این کار خسته کننده است ، اما هنوز هم یک کار خوب است زیرا می تواند یک راه حل ساده باشد .

در واقع ، حتی اگر شبکه بی سیم شما مشکلی ندارد ، باید این نکته را به روز کنید تا سیستم عامل مودم خود را بطور مرتب برای بهبود عملکرد ، ویژگی های بهتر و به روز رسانی های امنیتی به روز شوید .

آموزش افزایش قدرت سیگنال وای فای

افزایش کیفیت سیگنال وای فای

مودم جدید و به روزتر خریداری کنید

نباید از روتری که بیش از پنج سال از عمر آن می‌گذرد انتظار داشته باشید همانند روز اول کار کند. اگر مشکل نقاط کور یا پنهای باند ضعیف دارید، پیشنهاد می‌کنیم روتر خود را تعویض کنید. روترهای جدید به استانداردهای روز ۸۰۲٫۱۱ac و نمونه‌های گران‌قیمت‌تر به ۸۰۲٫۱۱ax تجهیز شده‌اند که عملکردی به مراتب بهتر از روترهای قدیمی دارند. البته اگر به فکر راه‌حلی جامع برای سیگنال‌های ضعیف هستید، خرید یک سیستم مش مشکلات را حل می‌کند.

از تقویت کنند امواج استفاده کنید

اگر به‌تازگی روتری خریداری کرده‌اید که روتر و دستگاه‌های همراه (شبیه به تبلت Se5) از استاندارد ۸۰۲٫۱۱ac پشتیبانی می‌کند، اما هنوز هم با مشکل ضعیف بودن سیگنال‌ها روبرو هستید باید به فکر خرید یک توسعه‌دهنده (Extender) سیگنال باشید. گسترش‌دهنده‌ها با تکرار سیگنال امواج وای‌فای را به نقاط کور خانه هدایت می‌کنند. مکان قرارگیری گسترش‌دهنده نیز مهم است. گسترش‌دهنده باید در نقطه‌ای که سیگنال‌ها ضعیف هستند یا نقطه‌ای که باید قدرتمندترین سیگنال‌ها را دریافت کنند قرار گیرد.

آموزش افزایش قدرت سیگنال وای فای

از نرم افزار third party استفاده کنید

روتر‌هایی که درحال حاضر توسط ارائه کنندگان خدمات اینترنتی ارائه می‌شوند نسبت به چند سال گذشته عملکرد بسیار بهتری دارند، به‌ویژه روتر‌هایی که با سرویس اینترنت پهن‌باند کار می‌کنند. با این حال، روتری با نرم‌افزار ترد پارتی (third ــ party) حتی بهتر از این هم عمل می‌کند. این روتر‌ها معمولا برای سامانه‌های بی‌سیم دارای ویژگی‌های بهتری هستند. تبلیغاتی که درمورد این روتر‌ها صورت می‌گیرد معمولا در زمینه سرعت‌های انتقال بالایی همچون AC۱۵۰۰ و AC۱۹۰۰ است. این بدان معناست که وقتی پهنای باند کانال‌های مورد پشتیبانی این روتر‌ها به هم اضافه می‌شوند، روتر با بالاترین سرعت بالقوه یعنی ۱۹۰۰ مگابیت بر ثانیه کار خواهد کرد. جدیدترین روتر‌های امروز از نسل بعدی وای‌فای (یعنی وای‌فای ۶) پشتیبانی می‌کنند. روتر‌هایی با این مشخصات، معمولا آنتن‌های قدرتمندتری دارند و این به معنای سیگنال‌های وای‌فای قوی‌تر و قابل اطمینان‌تر برای خانه شماست.

آموزش افزایش قدرت سیگنال وای فای

افزایش کیفیت سیگنال وای فای

بیشتر بخوانید » حل مشکل عدم اتصال به وای فای در آیفون

تغییر کانال مودم

مداخله سیگنال های مودم ها یک مسئله بزرگ است ، خصوصاً برای کسانی که در مناطق پرجمعیت زندگی می کنند . سیگنال های دیگر شبکه های بی سیم می توانند در سرعت را تحت تأثیر قرار دهند ، به ویژه برخی از گوشی های هوشمند ، مایکروویو و سایر دستگاه های الکترونیکی .

در همین راستا ، همه روترهای مدرن می توانند هنگام برقراری ارتباط با دستگاه های خود ، کانال های مختلفی را تغییر دهند . بیشتر مودم ها کانال را برای شما انتخاب می کنند ، اما اگر شبکه های بی سیم همسایه نیز از همان کانال استفاده می کنند ، در این صورت مجبوری با تداخل همان سیگنال روبرو شوید . یک مودم خوب و جدید روی کانل ها را به صورت خودکار تنظیم می کند تا حداقل کانال های تداخل را انتخاب کند ، اما بسیاری از مودم های ارزان تر فقط یک کانال از پیش تعریف شده را انتخاب می کنند .

آموزش افزایش قدرت سیگنال وای فای

 

استفاده از دستگاه پاورلاین

پاورلاین دستگاهی است که برای ایجاد یا توسعه شبکه محلی در یک ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. این جعبه‌های کوچک، اینترنت خانگی شما را از طریق سیم‌کشی برق منزل‌تان منتقل می‌کنند. با استفاده از این دستگاه امکان انتقال اطلاعات بر بستر شبکه برق تا ۳۰۰ متر در یک ساختمان فراهم می‌شود. پاورلاین‌ها معمولا در بسته‌های دوتایی عرضه می‌شوند.

آموزش افزایش قدرت سیگنال وای فای

انتهای یکی از جعبه‌ها با کابل اترنت به روتر و انتهای دیگر به پریز وصل می‌شود و جعبه دیگر در کنار هر دستگاهی که سیگنال کافی دریافت نمی‌کند قرار می‌گیرد. بیشتر کیت‌های پاورلاین ارزان‌قیمت از درگاه اترنت سیمی استفاده می‌کنند، اما شما می‌توانید پاورلاینی بخرید که شبکه بی‌سیم ایجاد می‌کند.

این نوع دستگاه‌ها در ادارات یا منازلی مفید واقع می‌شوند که دستگاه‌هایی با درگاه اترنت ندارند و روتر جایی دورتر از دستگاه‌ها قرار دارد. فناوری پاورلاین که عملکرد آن به سیم‌کشی برق منزل شما متکی است، در بسیاری از موارد بهتر از دستگاه تقویت‌کننده وای‌فای می‌تواند عمل کند.

منبع : netspotapp

4/5 - (8 امتیاز)
yaghoob khosroyani
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.