آموزش رفع مشکل بیس باند آیفون 7

آموزش رفع مشکل بیس باند آیفون 7

حتما برای رفع مشکل بیس باند در آیفون اپل خود صفحات زیادی را در گوگل جستجو کرده اید. خوشبختانه این بار جای درستی آمده اید. ما تمام اطلاعات مورد نیاز در مورد تعمیر بیس باند آیفون 7 را در اختیارتان قرار می دهیم.(آموزش رفع مشکل بیس باند آیفون 7)

آموزش رفع مشکل بیس باند آیفون 7

 

 

رفع مشکل بیس باند ایفون

جدا کننده

مشکل No Service که با عنوان بیس باند هم شناخته می شود، یکی از مشکلات رایجی است که بسیاری از کاربران آیفون 7 و 7 پلاس از بروز آن شکایت دارند. این مشکل مربوط به ایرادات بیس باند یا واحد پردازش اطلاعات است.

برخی از گوشی های آیفون مانند آیفون 6، آیفون 7، آیفون 7 پلاس و چند مدل دیگر با مشکل عدم سرویس دهی مواجه می شوند. ممکن است که هنگام استفاده از آیفون خود با این مشکل مواجه شده باشید که در بالای صفحه پیام No service یا searching را مشاهده کنید.

آموزش رفع مشکل بیس باند آیفون 7

این پیام به معنای آن است که گوشی شما در جستجوی یک شبکه برای خدمات سیم کارت است و گوشی سیم کارت را شناسایی نمی کند. این مشکل معمولاً به دلیل خراب شدن بیس باند اتفاق می افتد و پس از این که احتمالات دیگر را بررسی کردید باید گوشی را به یک مرکز تعمیرات ببرید تا بیس باند آن را که محل آنت دهی گوشی است برای شما تعمیر کنند.

رفع مشکل No service iphone 7

زمانی که متوجه می شوید که گوشی آنتن ندارد و سیم کارت سرویس دهی نمی کند ابتدا باید اقدامات اولیه و ساده ای را انجام دهید تا مطمئن شوید که مشکل موقتی نیست و گوشی نیاز به تعمیر دارد. اولین کاری که باید انجام دهید این است که گوشی را خاموش کنید و پس از چند ثانیه آن را دوباره روشن کنید و ببینید مشکل حل می شود یا خیر.

اقدام بعدی شما این است که باید مطمئن شوید یک مشکل سراسری به وجود نیامده است و منطقه شما را شبکه های تلفن همراه پوشش دهی می کنند. همچنین باید تنظیمات شبکه تلفن همراه خود را ریست کنید تا شاید این کار مشکل را رفع کند.(آموزش رفع مشکل بیس باند آیفون 7)

آموزش رفع مشکل بیس باند آیفون 7

می توانید روش هایی همچون به روز رسانی کردن سیستم آیفون یا آی پد و تماس گرفتن با اپراتور سیم کارت خود را نیز امتحان کنید.

خطای No service می تواند یک خطای ساده باشد که توسط سیستم عامل ایجاد شده باشد پس بهتر است قبل از این که دست به تعمیرات جدی تر بزنید با یک ری استارت کردن ساده یا به روز رسانی سیستم شانس خود را امتحان کنید.

به علاوه، ممکن است سیم کارت شما مشکل پیدا کرده باشد. بعضی از سیم کارت ها با بعضی از گوشی ها سازگاری ندارند و باید تعویض شوند. قبل از هر کاری از سالم بودن سیم کارت خود و سرویس دهی آن مطمئن شوید.

اگر سیم کارت سالم بود و پس از بررسی ها متوجه شدید که سیم کارت و اپراتور مشکلی ندارند به احتمال زیاد بیس باند آیفون شما دچار مشکل شده است و نیاز به تعمیر دارد.

بیشتر بخوانید » حل مشکل آنتن No Service ایفون 7

روال تعمیر بیس باند آیفون

اولین مرحله برای تعمیر بیس باند آیفون عیب یابی و تشخیص مشکل است. برای این که مطمئن شوید مشکل از بیس باند است و ناشی از آنتن دهی منطقه نیست وارد تنظیمات گوشی شوید و گزینه General را انتخاب کنید.

اکنون در قسمت About داده های سیستم مودم را بررسی کنید. اگر زمانی که پیام عدم سرویس دهی یا جستجو نمایش داده می شود سیستم مودم هم فعالیت ندارد یعنی لازم است که مدار بیس باند را بررسی کنید.

با استفاده از یک مولتی متر میزان مقاومت CPU بیس باند آیفون و آی سی RF را اندازه گیری کنید تا تشخیص دهید که بیس باند مشکل دارد یا خیر. قسمتی که در آن اتصال کوتاه وجود دارد نیاز به بررسی دقیق تر دارد و باید تعمیر شود.

آموزش رفع مشکل بیس باند آیفون 7

گاهی اوقات خازن مشکل پیدا کرده است و لازم است که تعویض شود. قبل از تعویض خازن مطمئن شوید که به مقدار کافی سیم لحیم موجود است تا خازن محکم به جای خود متصل شود زیرا کم بودن سیم لحیم می تواند منجر به شل شدن اتصال و کار نکردن خازن شود.

عوامل دیگری که می توانند منجر به ایجاد مشکل در بیس باند آیفون شوند عبارتند از خراب بودن آی سی RF، خراب بودن کریستال بیس باند، خراب بودن CPU بیس باند و خراب بودن آی سی تغذیه بیس باند. برای تعمیر بیس باند باید هر یک از این قسمت ها را با دقت بررسی و تعمیر کنید.

برای بررسی و عیب یابی مادربرد باید آن را به یک مجموعه کامل صفحه نمایش متصل کنید. به مادر برد برق رسانی کنید و با نگه داشتن دکمه پاور صفحه نمایش را روشن کنید.

اگر در نوار وضعیت پیام No service مشاهده کردید یعنی مشکل از سیم کارت نیست و بیس باند مشکل دارد. اکنون مادر برد را از مجموعه صفحه نمایش جدا کنید.

مشکل در تراشه تغذیه بیس باند

برای این کار باید مادربرد را زیر میکروسکوپ قرار دهید و با استفاده از تفنگ حرارتی و موچین تراشه تغذیه بیس باند را جدا کنید. با میله دستگاه لحیم، لحیم پایه های تراشه را آب کنید و آن را جدا کنید سپس پدهای زیر تراشه را با پاک کننده PCB تمیز کنید.

اکنون مقاومت دیود هر یک از پدهای لحیم شده را اندازه بگیرید. اگر مقاومت دیود پدها عادی بود یعنی تراشه تغذیه بی باند مشکلی ندارد. اکنون اندکی شار لحیم روی محل بریزید و تراشه تغذیه را دوباره به جای خود وصل کنید.(آموزش رفع مشکل بیس باند آیفون 7)

با استفاده از یک تفنگ حرارتی clock بیس باند را حرارت دهید تا جدا شود و آن را با یک clock سالم و جدید تعویض کنید.

اکنون نوبت به تعویض آی سی RF می رسد. با استفاده از تفنگ حرارتی به آن حرارت بدهید و با کمک موچین آن را جدا کنید.

آموزش رفع مشکل بیس باند آیفون 7

محل قرار گرفتن پدهای زیر آی سی را با کمک پاک کننده PCB تمیز کنید. اکنون آی سی RF جدید و سالمی که تهیه کرده اید را جایگزین آی سی قبلی کنید.

اکنون نوبت مرحله تست رسیده است. مادربرد را داخل گوشی آیفون جا گذاری کنید و صفحه نمایش را نیز به آن متصل کنید.

اکنون میبینید که هنوز پیام عدم دسترسی به شبکه در بالای صفحه وجود دارد.

این مسئله به خاطر آن است که گوشی باید ری استور شود. پس از ری استور شدن گوشی بیس باند ریکاوری می شود و پیام خطا از بین می رود. به این ترتیب بیس باند گوشی شما تعمیر شده است.

عدم آنتن دهی آیفون

مشکل عدم آنتن دهی گوشی می تواند در اثر اتفاقات مختلفی همچون ضربه خوردگی، نوسانات برق و موارد این چنینی اتفاق بیفتد اما بسیاری از گوشی های آیفون به علت نقص در تولید دچار این مشکل می شوند.

در این شرایط باید گوشی دارای نقص فنی به کارخانه مرجوع شود و توسط خود شرکت اپل تعمیر یا تعویض شود که این امکان در ایران وجود ندارد. شما باید گوشی را به نزدیک ترین اپل استور ببرید، در این زمینه از اپل استور کشورهای دبی، مالزی یا حتی انگلیس می توانید استفاده کنید.(آموزش رفع مشکل بیس باند آیفون 7)

هزینه تعمیر بیس باند آیفون 7

برای تعیین هزینه تعمیر بیس باند iphone 7، اول باید مطمئن شد که این بخش واقعا آسیب دیده است. مثلا اگر مسئله آنتن دهی ناشی از عواملی همچون ضربه، نوسانات برق ، آبخوردگی و موارد مشابه دیگر باشد، اصلا نیازی به ترمیم بیس باند نیست.

اما اگر پس از عیب یابی مشخص شود که ایراد از آی سی بیس باند است، هزینه تعمیرات بستگی به اقداماتی دارد که برای رفع مشکل انجام می شوند. تلاش همکاران ما این است که تعمیر بیس باند گوشی اپل مدل آیفون 7 را با مناسب ترین هزینه انجام دهند.

مبنع : support.apple

مدیر
دیدگاه کاربران 3 دیدگاه
 • محین ۱۵ آذر ۱۳۹۹ / ۰:۵۸ ق٫ظ

  بسیار عالی

 • محسن ۱۵ آذر ۱۳۹۹ / ۱:۰۰ ق٫ظ

  یه گوشی آیفون ۷ ۲۵۶ دارم مشکل بیس داره میشه بفرمایید هزینه تعمیرش چند میشه زحمتشو بکشید .

  • مدیر ۱۵ آذر ۱۳۹۹ / ۱:۵۸ ب٫ظ

   درود بر شما
   لطفا با بخش خدمات تماس بگیرید یا واتس آپ پیام بدید
   راهنمایی میکنند
   02166958259 – 09125864023

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *