چطور به باتری گوشی شوک بدیم

با توجه به اینکه باتری ها دارای ظرفیت های مشخص شده ای هستند و به مرور زمان از عمر و کارایی آن ها کم می شود، شما می توانید از شوک به باتری موبایل استفاده کنید. شوک به باتری موبایل به گونه ای احیای باتری موبایل است که می تواند عمری دوباره به گوشی شما دهد.چطور به باتری گوشی شوک بدیم

آموزش شوک دادن به باتری گوشی موبایل

 

 

آموزش شوک دادن به باتری گوشی

جدا کننده

تقریبا برای همه افراد این مشکل بوجود آمده است که بعد از مدتی عملکرد باتری گوشی کاهش پیدا می کند و دیگر باتری کارایی گذشته را برای کاربر ندارد . این مشکل می تواند دلایل بسیاری داشته باشد که یکی از این دلایل ، دشارژه شدن باتری موبایل یا به اصطلاح خواب رفتگی باتری موبایل میباشد . در مرحله اول ممکن است باتری آسیب دیده باشد و نیاز باشد که شما به فکر خرید باتری آیفون جدیدی باشید و اما در مرحله دوم ممکن است باتری شما به خواب رفته باشد و نیاز باشد تا به باتری خود شوک وارد کنید تا از خواب بیدار شود .

اعمال شوک به باتری گوشی

باتری گوشی موبایل نیز مانند انسان ممکن است به کما برود اگر از آن مراقبت نکنیم . معمولا زمانی که یک انسان هوشیاری خود را از دست می دهد نیاز است تا به آن شخص شوک وارد کنیم تا سیستم ایمنی بدن دوباره احیا شود و شخص هوشیاری خود را به دست آورد . این موضوع در مورد باتری گوشی نیز صدق می کند و با شوک دادن به باتری گوشی می توان جان دوباره ای به باتری بخشید .

آموزش شوک دادن به باتری گوشی موبایل

روش های زیادی وجود دارد برای اینکه بتوانید گوشی خود را مجدد استفاده کنید. شما می توانید برای اینکه کارایی و عملکرد گوشی خود را افزایش دهید از روش شوک دادن به باتری موبایل استفاده کنید. شوک دادن به گوشی خاموش هم تاثیر بسیار زیادی دارد و نسبت به گوشی روشن خطرسازی کمتری خواهد داشت و می تواند از آسیب به باتری جلوگیری کند.

چطور به باتری گوشی شوک بدیم

علائم به خواب رفتن یا کما در باتری موبایل

دلیل اصلی اینکه باتری گوشی به خواب می رود ، استفاده نکردن از گوشی موبایل برای چند وقت میباشد . اینکه گوشی موبایل به خواب میرود دلیلش این است که کاربر از گوشی خود برای یک هفته یا چند هفته و یا بیشتر استفاده نکرده است و گوشی برای چند وقت خاموش بوده است . اگر نمی خواهید باتری گوشی شما به کما برود ، اجازه ندهید گوشی شما بیشتر از چند روز خاموش بماند .

آموزش شوک دادن به باتری گوشی موبایل

در برخی مواقع ممکن است شما گوشی خود را به صورت طولانی مدت خاموش کنید و هیچ استفاده ای از آن نکنید، در این مواقع گوشی شما به خوب می رود و شما باید برای احیای باتری موبایل و تعمیر آن از شوک دادن استفاده کنید. وقتی گوشی برای مدتی طولانی خاموش باشد باتری به خواب می رود و عملکرد و کارایی خود را از دست می دهد.

اعمال شوک با منبع تغذیه

اگر گوشی کاربر برای چند روز خاموش بود ، نمی توان گفت حتما نیاز به شوک دارد . اگر بعد از چند روز گوشی خود را روشن کردید و عملکرد نا مناسبی از باتری خود مشاهده کردید ، نمی توان گفت که باتری نیاز به شوک دادن دارد . برای اینکه به یک باتری شوک بدهیم باید ابتدا ولتاژ باتری با دستگاه های مخصوص اندازه گیری شود ، اگر ولتاژ باتری کمتر از 3.7 ولت بود آنگاه باید به فکر شوک دادن به باطری گوشی باشید.

طریقه شوک به باتری موبایل:

برای اینکه به باتری گوشی شوک وارد کنید ، سه روش وجود دارد .

 • مراجعه به یک متخصص
 • شوک برقی
 • شوک دستی (تخلیه کامل شارژ باتری)

همان طور که گفته شد شوک زدن به باتری موبایل، سه روش دارد که به آن اشاره شد در ادامه در مورد آن برای شما بیشتر توضیح خواهیم داد. بهترین پیشنهاد این است که حتما به یک متخصص مراجعه کنید . برای اینکار پیشنهاد می کنیم به یک تعمیرکار گوشی موبایل مراجعه کنید و از او بخواهید به باتری موبایل شما شوک وارد کند .

چطور به باتری گوشی شوک بدیم

روش شوک دادن به باتری گوشی

مراجعه به یک متخصص

این روش بهترین و مطمئن ترین روش برای شوک دادن به باتری گوشی میباشد . با استفاده از این روش بعد از شوک دادن ، باتری موبایل کاربر به احتمال بسیار زیاد زندگی دوباره خواهد گرفت :

 1. ابتدا ولتاژ باتری را اندازه بگیرید و مطمئن شوید که کمتر از 3.7 ولت میباشد
 2. ولتاژ منبع تغذیه را روی 7.5 ولت تنظیم کنید
 3. پیچ مربوط به منبع تغذیه را تا نیمه باز کنید
 4. سیم منفی مربوط به منبع تغذیه را روی قسمت منفی باتری بگذارید ولی سیم مثبت مربوط به منبع تغذیه را به قسمت مثبت باتری متصل نکنید . فقط منفی را متصل کنید . این کار تا جایی تکرار کنید که ولتاژ باتری به 3.7 ولت برسد .
 5. وقتی ولتاژ باتری به 3.7 ولت رسید ، باتری را به شارژ متصل کنید و اجازه دهید تا باتری بطور کامل شارژ شود .

آموزش شوک دادن به باتری گوشی موبایل

 

شوک برقی

برای استفاده از این روش توصیه می کنیم حتما دقت کنید چرا که ممکن است خطرناک باشد . یک شوک الکتریکی می تواند جان دوباره ای به یک باتری لیتیوم یونی معیوب ببخشد . پس ممکن است بعد از شوک دادن باتری شروع به شارژ کردن کند .

 1. باتری را با توجه به قطب مثبت و منفی ای که دارد از دستگاه جدا کنید
 2. یک کابل USB که از آن استفاده نمی کنید را انتخاب کنید .
 3. سر کوچک کابل را با یک سیم چین جدا کنید . ( معمولا با حرف B مشخص شده است )
 4. حالا باید یک سیم قرمز (قطب مثبت) و یک سیم سیاه (قطب منفی) را مشاهده کنید .
 5. سر بزرگ کابل USB را به لپ تاپ یا کامپیوتر متصل کنید .
 6. کابل قرمز را به قطب مثبت باتری و کابل سیاه را به قطب منفی باتری متصل کنید .
 7. برای مدتی نگه دارید .

چطور به باتری گوشی شوک بدیم

به احتمال بسیار زیاد باتری گوشی کاربر بعد از مدتی شروع به شارژ کردن خواهد نمود .

آموزش شوک دادن به باتری گوشی موبایل

 

روش دستی (شارژ و تخلیه شارژ)

یکی از کارهایی که ما به کاربران خود بعد از خرید باتری موبایل گوش زد می کنیم ، ریکاوری کردن باتری بصورت ماهانه میباشد . یعنی اینکه کاربر هر ماه 1 بار باتری گوشی خود را ریکاوری کند . اگر باتری موبایل یا باتری تبلت شما نمی تواند به درستی شارژ را نگه دارد ، شاید یک ریکاوری بسیار ساده بتواند باتری موبایل شما را احیاء کند .

 1. شارژ گوشی را بطور کامل تخلیه کنید بطوری که باتری بعد از روشن شدن ، خاموش شود .
 2. باتری را به شارژ متصل کنید و اجازه دهید تا 48 ساعت درون شارژ باقی بماند .

با انجام هریک از روش های ذکر شده شما می توانید ، باتری گوشی خود را احیاء کنید . اگر به هر دلیلی بعد از شوک به باتری گوشی ، عملکرد باتری شما اصلاح نشد و باتری شما همچنان مشکل داشت ، بدین معنی میباشد که باتری شما خراب شده است و شما نیاز دارید که باتری گوشی خود را تعویض کنید .

هزینه تعویض باتری آیفون

قیمت کلیه باتری های مجموعه بهمراه اجرت تعویض می باشند که در سریعترین زمان ممکن تعویض و تحویل مشتری داده می شود ، در صورت نیاز هم می توانید از بخش تماس با ما استعلام موارد دیگر را بگیرید می توانید جهت سفارش  باتری از طریق مقاله زیر اقدام کنید.

خرید باتری ایفون

 

منبع : wikihow

مدیر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *