تشخیص ال سی دی اورجینال و کپی

مقدمه:

ال سی دی یکی از بخش های اصلی هر موبایلی هست و ممکن است بر اثر مشکلاتی یا اتفاقاتی دچار مشکل شوند مواردی از قبیل شکسته شدن بر اثر ضربه یا افتادن از دست یا سقوط اشیاء روی آنها و یا مواردی مانند آبخوردگی و مواردی مانند استفاده ناصحیح و بیش از حد و البته استفاده از لوازم جانبی مانند کابل های شارژ کپی که عموما از عمده دلایل خرابی ال سی دی موبایل است.

تفاوت تاچ ال سی دی اورجینال و های کپی

به طور کلی شناخت و تشخیص ال سی دی اورجینال ایفون را میتوان با چندین پارامتر بررسی کرد که البته این پارامتر ها برخی تخصصی بوده و برخی نیز با مشاهدات عینی میتوان به آنها پی برد که در ادامه به طور دقیق آنها را برای شما شرح خواهیم داد اما ابتدا به امر بهتر است بدانیم منظور از ال سی دی اورجینال چیست؟…

ال سی دی اورجینال یا OEM

عبارت OEM مخفف Original Equipment Manufacturer (تولید کننده تجهیزات اصلی) است ، هر گاه این عبارت را روی محصولی مشاهده کردید بدین معنا استکه این محصول اورجینال و اصلی بوده و توسط تولید کننده اصلی قطعه تولید شده است ، نکته ای که این وسط باید به آن توجه داشته باشید این است که محصولات اورجینال یا همان OEM مسلما قیمت بیشتری خواهند داشت و باید هزینه بیشتری بپردازید و گاهی ممکن است دستور خاصی برای نصب آنها باشد که باید به تعمیرکار اعلام کنید قطعه اصلی یا OEM است ، پس نتیجه می گیریم ال سی دی اورجینال همان به اصطلاح OEM است.(تشخیص ال سی دی اورجینال و کپی)

ال سی دی های کپی(بازاری) و کپی

همانطور که از عنوان مشخص هست این ال سی دی ها کیفیت پایین تری نسبت به ال سی دی اورجینال دارند ، پیش تر در مقاله “ال سی دی موبایل ایفون ” که به طور کامل بخش های ال سی دی گوشی آیفون را شرح دادیم به توضیح انواع کیفیت های آن پرداختیم و پشنهاد میکنیم این مقاله را مطالعه کنید.

تشخیص ال سی دی اورجینال(OEM) از ال سی دی کپی

راه های مختلفی جهت شناسایی ال سی دی اورجینال از کپی وجود داره که به ترتیب با هم بررسی میکنیم …

 • اولین بخش و قابل مشاهده ترین بخش بررسی کیفیت محتوای صفحه نمایش هست که با کمی دقت متوجه می شوید که به شکلی واضح و تمیز بخش های ال سی دی کپی از هم تفکیک نشده اند و به اصطلاح شادابی لازم را ندارد
 • روشنایی و درخشش صفحه مورد بعدی هست ه تفاوت میان ال سی دی های اورجینال را با کپی رقم میزند البته در نظر داشته باشید منظور از روشنایی تنها نورز زیاد صفحه نیست بلکه مشاهده روشن و تمیز صفحه حتی در نور بوده و اجزاء آن به راحتی قابل مشاهده بوده حال آنکه ال سی دی کپی متاسفانه اینطور نیست و با تابش خورشید و مشاهده صفحه نمایش در جلوی نور خورشید و مکان های پر نور صفحه قابل تشخیص نیست به طور واضح و اجزاء آن به راحتی دیده نمی شود و حالت تار گونه دارد.(تشخیص ال سی دی اورجینال و کپی)

تشخیص ال سی دی اورجینال(OEM) از ال سی دی کپی

 • سرعت عملکرد فرامین شما که از طریق تاچ و لمس گوشی اتفاق می افتد هم میتواند گزینه ای برای تشخیص ال سی دی اصلی از فیک باشدکیفیت عملکرد ال سی دی اورجینال بالاست و از این نظر دقیقا مثل ال سی دی فابریک گوشی عمل می‌کند، یعنی هیچ باگ و تاخیری ندارد. اما متاسفانه در اغلب موارد ال سی دی های کپی سرعت عملکرد مطلوبی نخواهد داشت و به خصوص تاچ آن گاه به گاه با تاخیر عملکرد رو به رو می‌شود. این موضوع در برخی شرایط می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد و از مهم ترین تفاوت های ال سی دی اورجینال و های‌کپی است.
 • عمر مفید و کارکرد ال سی دی های اورجینال OEM بسیار بهتر و با دوام تر هست در زمان مشابه نسبت به ال سی دی های بی کیفیت و کپی
 • قیمت یکی دیگر از فاکتور های ال سی دی اورجینال از فیک است و مسلما با مقایسه دو ال سی دی از نظر قیمت به راحتی امکان تشخیص آن وجود دارد که کدامیک اصلی و کدامیک فیک می باشد.

بررسی تخصصی تشخیص ال سی اصلی از های کپی و کپی

تشخیص ال سی اصلی از های کپی و کپی

 • بررسی پدهای روی کابل: در 90 درصد ال سی دی های اورجینال سعی شده پدهای محافظ بسیار نرمی روی کابل آن ها یا حداقل بخش ها مهمی از کابل نصب گردد تا بدین صورت از آسیب دیدن کابل جلوگیری شود، اما در ال سی دی های‌کپی به این مسئله توجه نشده و اغلب پدی روی کابل های LCD نصب نیست. اگر هم پدی روی بخش هایی از کابل نصب باشد ، پد بی‌کیفیتی بوده و زبر و سخت خواهد بود.
 • بررسی لوگوی شرکت سازنده: در 80 درصد موارد روی دو سمت هر یک کابل های ال سی دی اورجینال لوگوی شرکت سازنده آن حک شده است. این مسئله به ویژه در ال سی دی های شرکت اپل دیده می‌شود، اما روی کابل ال سی دی های‌کپی از لوگوی اپل خبری نیست!
 • بررسی پد و چسب نگهدارنده سنسور نور: در ال سی دی اورجینال پد و چسب نگهدارنده‌ای که برای محافظت از سنسور نور محیط بکار رفته کیفیت بسیار خوبی دارد، اما در LCD های‌کپی اینطور نیست و در خیلی از موارد دیده شده که اصلا پد محافظ پشت سنسور نور گوشی نصب نمی‌گردد.

 

 

 • بررسی محل نشستن لنز دوربین سلفی: در اغلب ال سی دی های اورجینال محل نشستن لنز دوربین سلفی گوشی با نگهدارنده های خاص و با کیفیتی پر شده و بدین ترتیب از لنز دوربین سلفی گوشی محافظت به عمل می‌آید، اما در ال سی دی های‌کپی به این مسئله توجه نشده و فقط مکان ساده‌ای برای لنز دوربین سلفی گوشی در آن تعبیه می‌شود.

بررسی محل نشستن لنز دوربین سلفی

 

تشخیص ال سی دی اورجینال از کپی

 • بررسی شماره سریال ها: شماره سریال هایی که روی ال سی دی های اورجینال نصب می‌شود عموما بیش از اندازه واضح نیستند و حالتی نسبتا کدرتر و حروفی کوچک تر دارند، اما شماره سریال ال سی دی های‌کپی عموما بیش از حد روشن و واضح بوده و فونت آن ها هم بزرگ تر از حد معمول است. به بیان دیگر ظاهرا شرکت های سازنده ال سی دی های‌کپی سعی می‌کنند شماره سریال قطعات و ال سی دی گوشی را بیش از اندازه واضح و در چشم طراحی کنند و بدین صورت به طور جعلی نشان دهند که ال سی دی آن ها کیفیت مطلوبی دارد!

خرید تاچ ال سی دی اورجینال ایفون

 • بررسی فریم ال سی دی: با بررسی لبه های فریم ال سی دی هم می‌توانید متوجه اورجینال بودن یا کپی بودن آن شوید. البته برای انجام این کار نیاز به دقت بالایی وجود دارد. بدین منظور کافیست انگشت خود را در لبه های فریم ال سی دی بکشید . در ال سی دی های OEM در لبه های فریم هیچ سطح ناهمواری وجود ندارد و با کشیدن انگشت خود در این بخش حالت کاملا صیقلی و یکنواخت آن را حس خواهید کرد. اما در ال سی دی های‌کپی اینطور نیست و با کشیدن انگشت خود در لبه های فریم LCD متوجه ناهمواری هایی خواهید شد.(تشخیص ال سی دی اورجینال و کپی)
 • بررسی زرق و برق پنل: یک نکته جالب دیگر هم وجود دارد که می‌تواند روش دیگری برای تشخیص ال سی دی اورجینال (OEM) از ال سی دی های‌کپی باشد. در ال سی دی های‌کپی سعی می‌شود پنل گوشی بسیار براق طراحی گردد و این امر حالتی غیرمعمول را به وجود می‌آورد، در حالی که ال سی دی های اورجینال اصلا بیش از اندازه براق نیستند و در اغلب موارد مات تر طراحی می‌شوند.

کلیه مواردی که در بالا اشاره شد مواردی بودند که برخی در دسترس افراد عادی و برخی هم با مشاهدات عینی و خاص توسط تعمیرکار میسر هست که البته آن بخش ها نیز در صورتی که توسط خود فرد ال سی دی تهیه شود قابل مشاهده و بررسی هست اما جدای این موارد باید دید مرکز معتبر جهت تعویض ال سی را چطور میتوان پیدا کرد و چقدر قابل اعتماد هستند که حتما از ال سی دی اورجینال استفاده کنند و به اصطلاح ال سی دی فیک را به جای اصلی به مشتری غالب نکنند.(تشخیص ال سی دی اورجینال و کپی)

چطور ال سی دی اورجینال تهیه کنم؟

در وب سایت ما کلیه قطعات با کیفیت اصلی به مشتریان گرامی ارائه می شود که شما به راحتی می توانید با مراجعه به بخش ال سی دی ایفون نسبت به خرید مدل مورد نظر خود اقدام کنید تاکید میکنیم که کلیه ال سی دی ها اورجینال بوده با پک اصلی خود شرکت و همچنین بهمراه گارانتی که خیال شما را از هر جهت راحت و آسوده می نماید.

خرید ال سی دی ایفونتعویض تاچ ال سی دی

تعویض ال سی دی یک مورد تخصصی بوده که در مراکز معتبر از جمله خود مجموعه ما پردازش تیم میسر می باشد اما اگر مایل هستید با روند تعویض یک ال سی دی آشنا شوید و کلا با بحش تعویض و مواردی مانند چرایی تعویض و خیلی موارد دیگر آشنا شوید پیشنهاد می کنم مقاله های ما را با عنوان “تعویض ال سی دی ایفون” و “تعویض صفحه نمایش گوشی ایفون” حتما مطالعه کنید در این دو مقاله به طور مفصل و تصویری نحوه تعویض ال سی دی شرح داده شده است.(تشخیص ال سی دی اورجینال و کپی)

درخواست تعویض ال سی دیدرخواست تعمیر آنلاین

شما می توانید از بخش تماس با ما به شماره های تماس تماس گرفته و به آدرس ما مراجعه کنید اما اگر حتی نیاز دارید ال سی دی در منزل و یا محل مورد نظر خود شما تعمیر شود هم این امکان فراهم است با اعزام کارشناس تعمیر واحد پردازش تیم در محل تعویض ال سی دی شما صورت گیرد و همانجا تقدیم شما شود برای این منظور لطفا با کلیک رو بنر و درخواست تعمیر آنلاین اقدام به این درخواست کنید و منتظر تماس کارشناسان ما و هماهنگی جهت اعزام کارشناس ما باشید.

مدیر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *