رفع مشکل تاچ آیدی در ایفون

تقریبا تمام پرچم دارها امروزه اثر انگشت را دارند و این دیگر مزیت ویژه ای برای اپل نیست . اما گاهی برای کاربران پیش می آید که این سنسورها در برخی از مواقع، اثر انگشت آنها را نشناخته و برایشان مشکل ساز می شود. رفع مشکل تاچ آیدی در ایفون

رفع مشکل تاچ آیدی در ایفون

 

 

 

چرا تاچ آیدی آیفون کار نمی کند؟

جدا کننده

در ابتدا باید دو مورد ابتدایی را چک کنیم چرا که ممکن است به دلایلی خیلی عجیب این اتفاق افتاد باشد پس در ادامه روش های گفته شده را تست کنید و سپس به سراغ روش های بعدی و اساسی خواهیم رفت.

یک انگشت و دو اثر متفاوت

در این روش ابتدا با استفاده از انگشتی که می خواهید قفل گوشی را باز کنید مراحل را انجام دهید، سپس یک رمز دیگر هم ایجاد کنید. دقت کنید که در دومین بار، از قسمت های تکراری انگشت خود استفاده نکنید و از جاهای دیگر انگشت استفاده کنید.

به این ترتیب، زمانی که شما اثر انگشت خود را برای باز کردن قفل روی اسکنر می گذارید، دو اثر انگشت برای ورود وجود دارد و شانس شما نیز بالا تر می رود.

انگشت خود را مقداری مرطوب کنید

اگر شما هم از تلفن همراه تان در باشگاه استفاده می کنید، احتمالا این مشکل هم برای شما پیش آمده است که بعد از تمرین دست شما عرق کرده است و گوشی قادر به باز کردن قفل نمی باشد. در این مواقع کافی است که دست خود را فقط کمی مرطوب کنید. اما فقط کمی مرطوب ، تنها انگشت خود را کمی مرطوب کنید تا گوشی این حالت هم برایش آشنا باشد.

رفع مشکل تاچ آیدی در ایفون

رفع مشکل تاچ آیدی در ایفون

در مواردی هم دیده شده اسکنر اثر انگشت در مواقعی که انگشت آنها سرد است دچار مشکل می شود. اگر این اتفاق برای شما هم افتاد کافی است که دست خود را سرد کنید. به طور مثال انگشت خود را روی یک قطعه یخ بگذارید و یا یک لیوان نوشیدنی سرد را برای چند ثانیه در دست نگه دارید و بعد از آن یک اسکن جدید ایجاد کنید، این مورد به شما کمک خواهد کرد که در زمانی که دمای بدن شما از حد معمول خود پایین تر است، در باز کردن قفل گوشی تان دچار مشکل نشوید.

کار نکردن تاچ آیفون می تواند به ۲ دلیل عمده سخت افزاری و نرم افزاری باشد.

بروز اختلالات نرم افزاری و یا نصب برنامه مخرب بر روی گوشی برخی از دلایل نرم افزاری کار نکردن تاچ گوشی و هنگامی که قطعه ای در گوشی به نام digitizer دچار خرابی و یا گوشی دچار ضربه مانند افتادن بر روی زمین شده باشد، کار نکردن تاچ مربوط به آسیب سخت افزاری خواهد بود.

که در آسیب های سخت افزاری شما برای بر طرف کردن مشکل باید یه یک تعمیر گاه تخصی آیفون مراجعه کرده و برای تعویض صفحه نمایش گوشی iPhone اقدام کنید.

بیشتر بخوانید » حل مشکل هنگی تاچ آیفون

کار نکردن تاچ آیدی به دلیل مشکلات نرم افزاری

وجود مشکل نرم افزاری در گوشی ممکن است بر عملکرد تاچ صفحه نمایش تاثیر گذاشته و باعث شود که تاچ کار نکند. در این شرایط انجام تنظیم مجدد نرم افزار می تواند به برطرف شدن این مشکل کمک کند.

اگر هنگام تاچ بر روی یک نرم افزار خاص تاچ صفحه نمایش شما از کار می افتد ممکن است که مشکل آن برنامه مخرب باشد. برنامه را پاک کنید گوشی را بررسی کنید آیا مشکل برطرف می شود یا خیر؟

  • برنامه را بر روی صفحه نمایش پیدا کنید.
  • به آرامی روی آن کلیک کرده و نگه دارید تا همه آیکون برنامه ها روی گوشی شروع به تکان خوردن کنند و علامت × روی آن ها ظاهر شود.
  • بر روی علامت × برنامه مورد نظر  و Delete کلیک کرده تا برنامه حذف شود.

رفع مشکل تاچ آیدی در ایفون

رفع مشکل تاچ آیدی در ایفون

عدم کارکرد تاچ آیدی ر موارد خاص

اگر تاچ صفحه نمایش در برنامه های چندگانه و یا هنگامی که برنامه ای بر روی گوشی باز نیست دچار اشکال می شود، اولین و بهترین راه برای حل این مشکل یک بار خاموش و روشن کردن گوشی است. در شرایطی که تاچ صفحه نمایش کار نمی کند این کار خیلی سختی است. منتظر شوید که شارژ گوشی تمام شود و یا اینکه دکمه Power و Home برای ۲ ثانیه نگه دارید تا لوگوی اپل روی صفحه نمایش داده شود و بعد دکمه ها را رها کنید.

نکته: در گوشی های iPhone 7/7Plus برای انجام این روش از دکمه power و volume پایین استفاده کنید، و در گوشی های iPhone 8 و مدل های جدید تر با فشار دادن و رها کردن دکمه های volume بالا و دکمه volume پایین و بعد نگه داشتن دکمه کناری تا زمانی که لوگوی اپل روی صفحه نمایش داده شود، می توانید این روش را امتحان کنید.

انجام این کار تمام برنامه هایی که در پس زمینه در حال اجرا هستند را متوقف خواهد کرد.

اگر مشکل تاچ صفحه نمایش همچنان ادامه دارد، بهتر است گوشی را به تنظیمات اولیه کارخانه برگردانید.

این کار را به وسیله کامپیوتر، iCloud و یا iTunes و وصل کردن گوشی به کمک کابل USB به کامپیوتر انجام دهید.

تنظیمات کارخانه از طریق آیتونز

برای انجام این کار ابتدا از تمامی اطلاعات گوشیBack up  بگیرید، زیرا تمام اطلاعات گوشی شما پس از factory reset پاک خواهد شد.

رفع مشکل تاچ آیدی در ایفون

سپس روی کامپیوتر خود آخرین نسخه iTunes را نصب کنید و مراحل زیرا دنبال کنید:

  • به وسیله کابل، گوشی را به کامپیوتر وصل کنید.
  • iTunes را روی کامپیوتر باز کنید.
  •  از لیست iTunes گزینه Restore را انتخاب کنید.
  • بعد از اتمام روند بازیابی شما می توانید مجدد تنظیمات گوشی خود را انجام دهید و همه اطلاعات را بصورت دستی ازطریق iCloud‌ و یا iTunes برگردانید.
    تا حد امکان ازنسخه پشتیبان استفاده نکنید. زیرا ممکن است به دلیل وجود برخی از فایل ها یا محتویات خراب مشکلات قبل دوباره رخ دهد.

پیشنهاد دیگر قرار دادن گوشی در حالت بازیابی DFU است. برای انجام این روش شما نیاز به کامپیوتر، کابل USB و آخرین نسخه iTunes دارید.

رفع مشکل تاچ آیدی در ایفون

ضربه خوردن گوشی و کار نکردن تاچ

یکی از واضح ترین علائم آسیب سخت افزاری صفحه نمایش، ترک روی صفحه نمایش براثر ضربه خوردن و افتادن گوشی است. این آسیب فیزیکی می تواند انواع مشکلات را برای صفحه نمایش و عملکرد آن ایجاد کند.

رفع مشکل تاچ آیدی در ایفون

نفوذ مایعات در زیر صفحه نمایش یکی دیگر از دلایل بروز مشکلات است. نفوذ مایعات به داخل گوشی می تواند قطعه ای به اسم digitizer را که مربوط به عملکرد تاچ صفحه نمایش است را تحت تاثر قرار دهد.

صفحه نمایش و digitizer بر روی logic board گوشی آیفون شما قرار دارد که نتیجه هماهنگی و کار کردن این قطعات با هم کار کردن بدون ایراد و نقص صفحه نمایش است. افتادن گوشی و ضربه خوردن آن می تواند کابل های ارتباطی بین صفحه نمایش، digitizer و logic board را قطع کند که باعث می شود صفحه نمایش کار نکند.

منبع idownloadblog
مدیر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *