رفع مشکل فراموشی پسورد در آیفون

رفع مشکل فراموشی پسورد در آیفون

برای جلوگیری از دسترسی افراد غیر مجاز به تلفن همراه استفاده از رمز عبور یک گزینه امنیتی بسیار خوبی بشمار می آید بطوری که اگر خود شما هم رمز عبورتان را فراموش کنید دیگر امکان استفاده از آیفون را نخواهید داشت و اگر به تایپ رمز عبورهای اشتباه ادامه دهید، تلفن تا زمان اتصال به نرم افزار آی تیونز غیرفعال خواهد شد و در صورتی که قبلا تنظیمات آن را دستکاری کرده باشید، ممکن است اقدام به حذف تمام داده هایتان کند.رفع مشکل فراموشی پسورد در آیفون

رفع مشکل فراموشی پسورد در آیفون

 

 

 

با فراموشی رمز عبور آیفون چه کنیم؟

جدا کننده

شما 6 بار شانس برای وارد کردن رمز عبور در صفحه ورود رمز (Passcode) گوشی آیفون خود خواهید داشت که اگر 6 بار پشت سر هم رمزتان را اشتباه وارد کنید مجبور می شوید 1 دقیقه جهت تلاش مجدد صبر کنید. حال اگر به هردلیلیPasscode  آیفون (رمز ورود) خود را به یاد نیاوردید از طریق راهکارهایی که در ادامه برای شما توضیح می دهیم می توانید برای حل این مشکل اقدام کنید.

پیام iPhone is disblaed بعد از شش بار تلاش ناموفق روی گوشی ظاهر می شود. در این هنگام گوشی غیرفعال و امکان دسترسی به داده ها بسته می شود. در قسمت انتهایی پیام مدت زمان قفل شدن آیفون و زمان‌سنجی که مدت زمان باقیمانده جهت امتحان کردن یک رمزعبور دیگر را  نشان می دهد. اگر در این بازه زمانی موفق به تایپ رمزعبور صحیح نشدید می بایست دستگاه را به نرم افزار آی تیونز مرتبط کنید.

رفع مشکل فراموشی پسورد در آیفون

نسل‌های جدید آیفون انواع روش‌ها را برای باز کردن رمز دارند. با وجود Face ID و TouchID دیگر کسی زیاد از کد رمز استفاده نمی‌کند. از آنجایی که دیگر خیلی از این رمز استفاده نمی‌شود احتمال فراموش کردن آن بسیار بالاست. فراموش کردن کد رمز آیفون می‌تواند شما را حسابی به دردسر بیندازد. اما خوشبختانه چند راه برای ریست کردن کد رمز وجود دارد.

پسورد خود را بیاد بیارید

با این روش سعی کنید رمز خود را به خاطر بیاورید، چرا که با این کار دیگر مجبور نیستید دردسر ریست آن را به جان بخرید. یک باور غلط وجود دارد که شما تنها می‌توانید کد رمز چهار رقمی برای آیفون تنظیم کنید. البته کاربران مقصر نیستند چرا که این گزینه در تنظیمات پیش‌فرض قرار داده شده است. در اصل شما می‌توانید کد چندین رقمی و حتی کد حرف-عددی انتخاب کنید.

رفع مشکل فراموشی پسورد در آیفون

رفع مشکل فراموشی پسورد در آیفون

شاید شما یک کد رمز حرف-رقم یا پنج رقمی تنظیم کرده‌اید اما نمی‌توانید آن را به خاطر بیاورید در نتیجه به دنبال یک رمز چهار رقمی می‌گردید. سعی کنید رمز خود را با اعداد بیشتری به خاطر بیاورید. اما به خاطر داشته باشید که اگر تا شش بار رمز را اشتباه وارد کنید آیفون شما غیر فعال می‌شود. اگر این کار جواب نداد و یا آیفون شما غیرفعال شد نگران نشوید. راه‌های دیگری نیز برای رفع مشکل وجود دارد.

اپل تنها یک راه برای رفع مشکل رمز فراموش شده تعیین کرده است: این که همه چیز را از روی گوشی خود حذف کنید. اگر از قبل از اطلاعات خود بکاپ نگرفته باشید هیچ راهی برای نجات دیتای شما وجود ندارد. شاید این روش خیلی خوشایند نباشد اما اگر رمز خود را فراموش کردید تنها راه پیش روی شماست.

سه راه برای حذف اطلاعات از آیفون، ریست کد رمز و شروع دوباره وجود دارد.

حذف اطلاعات از طریق آیتونز

اگر گوشی شما به iTunes متصل است می‌توانید از بکاپی که گرفته‌اید برای بازیابی اطلاعات آیفون خود و ریست رمز استفاده کنید. برای پاک کردن دستگاه خود با استفاده از iTunes از این روش استفاده کنید:

رفع مشکل فراموشی پسورد در آیفون

 • آیفون خود را به کامپیوتری که با آن همگام‌سازی شده است متصل کنید.
 • 2iTunes را باز کنید. اگر iTunes از شما کد رمز نخواست به راحتی وارد آن می‌شوید. اما اگر از شما کد رمز خواست سعی کنید آن را به کامپیوتری دیگر متصل کنید که قبلاً با گوشی شما همگام‌سازی شده است. اگر تا به حال با گوشی خود به هیچ کامپیوتری متصل نشده باشید این روش جواب نمی‌دهد. در این صورت به بخش ” حالت ریکاوری” بروید.
 • فرض می‌کنیم که iTunes از شما کد رمز نخواست. صبر کنید تا iTunes به دستگاه شما متصل شده و یک بکاپ بسازد.
 • وقتی که همگام‌سازی کامل شد روی Restore iPhone کلیک کنید و صبر کنید تا روند بازیابی تکمیل شود. iOS از اول دوباره نصب می‌شود.
 • وقتی که کامل شد صفحه‌ی نصب iOS را روی گوشی خود می‌بینید. گزینه‌ی Restore from iTunes backup را لمس کنید.
 • آخرین بکاپ گرفته شده را انتخاب کنید.

این کار گوشی شما را به زمانی که از گوشی بکاپ گرفته شده باز گردانده، کد رمز را از بین می‌برد و شما می‌توانید یک رمز جدید تنظیم کنید.

رفع مشکل فراموشی پسورد در آیفون

حذف اطلاعات از طریق سرویس آیکلود

اگر به جای iTunes از iCloud استفاده می‌کنید و قابلیت یافتن آیفون روی گوشی قفل شده‌ی شما فعال است می‌توانید با استفاده از iCloud آیفون خود را پاک کنید. شما همچنین اگر به آیفون خود دسترسی ندارید نیز می‌توانید این کار را انجام دهید. درضمن گوشی قفل شده‌ی شما باید حتماً به وای‌فای و یا اینترنت دیتا متصل باشد. اگر نیست می‌توانید Control Center را باز کرده و آن را روشن کنید.

اگر امکان دسترسی به Control Center را قفل کرده‌اید و اینترنت شما نیز فعال نیست این روش برای شما پاسخگو نخواهد بود. خوشبختانه هنوز هم می‌توانید با استفاده از بخش ” حالت ریکاوری” گوشی خود را ریست کنید.

اگر آیفون قفل شده‌ی شما به اینترنت متصل است از این روش با iCloud قفل آن را باز کنید:

رفع مشکل فراموشی پسورد در آیفون

 • داشبورد iCloud را باز کرده با استفاده از Apple ID خود وارد آن شوید.
 • روی All Devices کلیک کرده و select your iPhone را انتخاب کنید.
 • روی Erase iPhone کلیک کنید.

همه‌ی اطلاعات آیفون شما از راه دور حذف می‌شود. در صفحه‌ی تنظیمات می‌توانید از بین «بازیابی از طریق بکاپ iCloud » یا «تنظیم گوشی از ابتدا» یکی را انتخاب کنید. سپس می‌توانید کد رمز خود را عوض کنید.

حذف اطلاعات از طریق ریکاوری مود

اگر تا به حال دستگاه خود را با iCloud یا iTunes همگام‌سازی نکرده‌اید پاک کردن آیفون از طریق حالت ریکاوری تنها راه پیش روی شماست. این کار دیتای آیفون شما را به طور کامل حذف می‌کند و یک گوشی جدید به شما تحویل می‌دهد. برای پاک کردن آیفون از طریق حالت ریکاوری از این روش استفاده کنید.

ابتدا آیفون خود را به یک کامپیوتر متصل کرده و iTunes را باز کنید. ترکیب کلید سخت‌افزاری لازم برای وارد کردن حالت ریکاوری با توجه به مدل آیفون شما متفاوت است.

رفع مشکل فراموشی پسورد در آیفون

 • روی آیفون8 و آیفون8 پلاس: دکمه‌ی افزایش صدا را فشار داده و رها کنید. سپس دکمه‌ی کاهش صدا را فشار داده رها کنید. در نهایت دکمه‌ی کناری را فشار داده و صبر کنید تا صفحه‌ی حالت ریکاوری باز شود.
 • روی آیفون7 و آیفون7 پلاس: دکمه کناری و کاهش صدا را همزمان فشار دهید. آن‌ها را تا زمانی که صفحه‌ی حالت ریکاوری باز شود فشار دهید.
 • روی آیفون6 اس و مدل‌های قبل‎تر، آیپد یا آیپاد: دکمه خانه و دکمه کناری ( و یا بالا) را به صورت همزمان فشار دهید. آن‌ها را تا زمانی که صفحه‌ی حالت ریکاوری باز شود فشار دهید.

وقتی که وارد حالت ریکاوری شدید iTunes به شما دو گزینه می‌دهد که گوشی خود را بازیاب و یا به‌روز کنید. گزینه‌ی بازیاب یا Restore را انتخاب کنید.

رفع مشکل فراموشی پسورد در آیفون

iTunes دانلود نرم‌افزار را برای دستگاه شما شروع می‌کند. اگر نصب بیش از 15 دقیقه زمان برد آیفون به صورت خودکار از حالت ریکاوری خارج می‌شود. اگر این اتفاق افتاد دوباره کارهایی را که در بالا توضیح دادیم تکرار کنید. وقتی که این پروسه تکمیل شد می‌توانید آیفون خود را باز کرده و یک رمز جدید برای آن تنظیم کنید.

متأسفانه اگر از دیتای خود بکاپ نگرفته باشید از بین می‌رود.

رفع مشکل فراموشی پسورد در آیفون

راه اندازی پس از پاکسازی

حال که با موفقیت رمز آیفون خود را برداشته‌اید باید از تجربه‌ی خود درس بگیرید.

 • از آیفون خود بکاپ بگیرید. هرچه از اهمیت بکاپ گرفتن بگوییم کافی نیست. اگر ناچار شوید رمز خود را ریست کنید و از دستگاه خود بکاپ نگرفته باشید اطلاعات بسیار مهم خود را از دست می‌دهید.
 • iOS خود را به روز نگاه دارید. با وجود امنیت بالای شرکت اپل باز هم در گذشته پیش آمده که هکرهایی بتوانند رمز آن را بشکنند. البته اپل همیشه نقاط ضعف را رفع کرده و سیستم را قوی‌تر می‌کند در نتیجه بهتر است که iOS خود را همیشه به‌روز نگاه دارید.
 • یک رمز قوی و قابل یادآوری تنظیم کنید. یک رمز قوی لزوماً خیلی سخت نیست.

شاید دوست داشته باشید » آموزش ایجاد پسورد الفبایی در آیفون و آیپد

بازیابی اطلاعات از طریق iTunes

بعد از تلاش های ناموفق پیامی به شما داده می شود که می خواهد آیفون را به آی تیونز متصل کنید. اگر قبلا از آی تیونز برای انتقال داده ها استفاده کرده اید، آیفون را به کامپیوتر وصل و نرم افزار مذکور را باز نمایید.

مراحل ذیل را به ترتیب انجام دهید:

 1. در محیط آی تیونز در بخش لیست دستگاه های متصل شده، روی آیفون مورد نظر کلیک راست کنید.
 2. گزینه Backup را انتخاب کنید.
 3. زمانی که پروسه پشتیبان گیری کامل شد ،گزینه Restore را انتخاب نمایید.

رفع مشکل فراموشی پسورد در آیفون

اگر تا به حال آیفون را به آی تیونز وصل نکرده اید، به اینصورت عمل کنید:

 1. ابتدا تلفن را خاموش کنید.
 2. سپس کابل USB را به کامپیوتر متصل و نرم افزار آی تیونز را اجرا کنید.
 3. کلید Home آیفون را فشار داده و نگه دارید.
 4. در همین حال که آیفون به کابل USB متصل است ، دکمه Home را نگه دارید تا زمانی که عبارت Connect to iTunes نمایش داده شود.
 5. حال در آی تیونز گزینه OK و سپس Restore را انتخاب کنید.

باز یابی اطلاعات از طریق قابلیت Find My iPhone

 1. ابتدا به حساب کاربری تان در آی کلاود وارد (لاگین)  شوید.
 2. در قسمت Devices آیفون مورد نظر را انتخاب و دکمه Erase iPhone را بزنید.
 3. سپس رمزعبور اپل آی دی خودتان را تایپ و گزینه Erase را بزنید.
 4. دفعه بعد که آیفون به اینترنت متصل شود عملیات پاکسازی آغاز خواهد شد.
 • عملیات پاکسازی موجب برگشتن آیفون به تنظیمات کارخانه خواهد شده و رمزعبور تعریف شده هم از بین خواهد رفت.
 • در این روش تمام داده های شخصی، مخاطبان، اپلیکیشن ها و سایر محتواها حذف خواهند شد

رفع مشکل فراموشی پسورد در آیفون

توضیحات بیشتر

گزینه ای در بخش تنظیمات قفل رمز عبور آیفون وجود دارد که بصورت پیش فرض غیر فعال است. اگر این بخش را فعال کرده باشید بعد از ده بار تایپ اشتپاه پسورد، تمام داده ها حذف می شود. اگرچه این گزینه قابلیت امنیتی بسیار عالی محسوب می شود و از دسترسی افراد غیرمجاز جلوگیری می کند اما درصورتی که خود شما رمزتان را فراموش کرده باشید یا مثلا توسط فرزندتان هنگام بازی با گوشی اقدام به تایپ رمزهای اشتباه کرده باشد بطور ناخواسته همه اطلاعات گوشی آیفون شما پاک خواهد شد. برای فعال کردن این بخش مراحل زیر را دنبال کنید:

رفع مشکل فراموشی پسورد در آیفون

 1. در بخش تنظیمات وارد قسمت General شوید.
 2. قسمت Passcode Lock را باز کنید.
 3. گزینه Erase Data را فعال کنید.

منبع : makeuseof

مدیر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *