چطور برنامه ها را در آیفون مخفی کنیم

اغلب ما نیاز داریم برخی از موارد کاملا خصوصی و شخصی سازی کنیم البته خود گوشی یک وسیله شخصی هست ولی به هر حال گاه ممکن است نیاز باشد گوشی در دسترس دیگران قرار گیرد در این شرایط شاید نیاز باشه برنامه های خاصی را مخفی کنیم و صرفا برای خودمان قابل نمایش باشد این مورد را در ادامه به شما آموزش می دهیم.چطور برنامه ها را در آیفون مخفی کنیم

چطور برنامه ها را در آیفون مخفی کنیم

 

 

 

آموزش پنهان کردن برنامه ها در آی او اس

جدا کننده

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بنابر دلایلی خاص تمایل داشته باشید که برخی از اپ هایتان از دسترس اطرافیانتان خارج باشد یا اینکه به صورت مخفی در بیاید. جالب است بدانید که خود کمپانی اپل این قابلیت را ایجاد کرده است و نیازی نیست که شما یک برنامه جانبی را نصب کنید. بدین منظور امروز آموزش مخفي كردن برنامه در ايفون ios را برای شما آماده کرده ایم، در ادامه همراه ما باشید.

پنهان سازی برنامه در آیفون و آیپد

آموزش مخفی کردن اپ های IOS بسیار ساده می باشد و تنها کافیست مراحل زیر را مرحله به مرحله پیش بروید.

 • از منوی موبایلتان وارد بخش Setting شوید.

چطور برنامه ها را در آیفون مخفی کنیم

 • وارد بخش Screen Time شده و سپس گزینه Turn On Screen Time را لمس کنید.

چطور برنامه ها را در آیفون مخفی کنیم

 • در پنجره جدید باز شده بر روی Continue ضربه بزنید.

چطور برنامه ها را در آیفون مخفی کنیم

چطور برنامه ها را در آیفون مخفی کنیم

 • حال This is My iPhone را لمس کنید.

چطور برنامه ها را در آیفون مخفی کنیم

 • در این مرحله وارد بخش Content and Privacy Restrictions می شویم و این گزینه را نیز فعال می کنیم.

چطور برنامه ها را در آیفون مخفی کنیم

 • مجددا به Setting رفته و وارد بخش Screen Time شوید.
 • این بار گزینه Use Screen Time Passcode را انتخاب کنید.

چطور برنامه ها را در آیفون مخفی کنیم

 • در این مرحله از مخفی کردن برنامه ها در آیفون ، در پنجره جدید باز شده رمز عبور دلخواهتان را دو بار وارد کنید.

شاید دوست داشته باشید » نحوه مخفی کردن پیامک ها در آیفون

چطور برنامه ها را در آیفون مخفی کنیم

چطور برنامه ها را در آیفون مخفی کنیم

هیدن کردن برنامه ها در ایفون

نکته : پس از گذر از این مرحله در صفحه جدید باز شده می توانید برای بازگردانی رمز عبور تون هنگام فراموشی اپل آیدی تان را وارد کنید در غیر اینصورت Cansel را بزنید. ولی پیشنهاد می کنم که حتما اپل آی دی تون را وارد کنید.

 • بر روی Skip ضربه بزنید.

نکته : رمز عبور شما فعال شده است و از این پس هر وقت که قصد ورود بخش content restrictions را داشته باشید از رمز عبور از شما پرسیده می شود. (در این بخش می توانیم اپ ها را مخفی کنیم و به خاطر امنیت رمز عبور این بخش را فعال کردیم)

 • حالا برای مخفی کردن برنامه ها مجددا وارد بخش Content and Privacy Restrictions شوید و بر روی Content Restrictions ضربه بزنید.
 • در صفحه جدید باز شده برای مخفی کردن برنامه بر روی گزینه Allow Apps ضربه بزنید. سپس مشاهده خواهید کرد که می توانید هر برنامه ای که تمایل داشته باشید را انتخاب کنید همچنین در این بخش می توانید انتخاب کنید که چه برنامه هایی رمز عبور داشته باشند یا نداشته باشند.

چطور برنامه ها را در آیفون مخفی کنیم

خب کار تمام است با اجرا کردن هر اپی که این گزینه را برایش فعال کرده اید متوجه تغییرات خواهید شد.

سخن پایانی

همانگونه که می‌دانید، پیشنهادات سیری در صفحه Today و کنار کادر جستجوی Spotlight پدیدار می‌شوند. اگر پیوسته از ویژگی جستجو برای پیدا کردن اپلیکیشن‌های خود بهره می‌برید، از این رو، اپلیکیشنی که انگیزه پنهان کردن آن را دارید، می‌‌تواند در برآورد جستجوهای پی‌درپی یافت شود — یا می‌تواند در پی جستجوی اپلیکیشن‌های دیگر پدیدار شود.

اگر پیوسته با اپلیکیشنی کار کنید و از آن بهره ببرید، سیری همواره آن را به شما سفارش خواهد کرد. دستیار اپل این توانایی را دارد تا از کارکرد اپلیکیشن بیاموزد — از این رو، پیشنهاداتی را در میان اپلیکیشن‌های دیگر به شما خواهد داد. برای نمونه، اگر در یک اپلیکیشن، دکمه Share را بفشارید، فهرستی از پایانه‌هایی که سیری از سنجس کارکرد آن از آن یاد گرفته است را خواهید دید.

شما همچنان با ویژگی برآورد جستجو روبه‌رو هستید. بسیاری از اپلیکیشن‌ها این اجازه را به آی‌اواس می‌دهند تا بتواند پایگاه‌داده‌های جستجو شدنی را فهرست‌بندی کند، تا شما به سرعت بتوانید سندها و یادداشت‌های درخور نیاز را در این سیستم‌عامل یافت کنید. با این روند، اطلاعات بیشتر و ریزتری در سنجش با پیشنهادات سیری لو می‌روند.

منبع : businessinsider iphonelife

مدیر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *