نحوه مخفی کردن پیامک ها در آیفون

نحوه مخفی کردن پیامک ها در آیفون

خیلی از افراد دوست دارند حریم شخصی خود را بیش از پیش شخصی تر کنند ، ممکن است نخواهید در یک مکان عمومی در حالی که با گوشی کار می کنید در صورتی که ناتفیکیشن و پیامکی داشته باشید و با توجه به ازدحام و در دید بودن صفحه گوشی شما برای تعدادی از افراد نخواهید آن افراد ببینند.(نحوه مخفی کردن پیامک ها در آیفون)

نحوه مخفی کردن پیامک ها در آیفون

 

 

 

مخفی سازی پیش نمایش پیام ها در آیفون

جدا کننده

اگر نمی‌خواهید کسی پیام‌های متنی را در آیفون شما مشاهده کند، ممکن است برایتان سؤال پیش آمده باشد که آیا راهی وجود دارد که بتوانید پیام‌های متنی را قفل یا مخفی کنید؟ شاید شما در حال برگزاری یک مهمانی غافگیر کننده هستید، یا در حال برنامه‌ریزی یک تعطیلات محرمانه باشید، یا… دلیل شما هر چه که باشد، خیلی تمایل دارید که راهی وجود داشته باشد تا بتوانید جلوی مشاهده شدن پیام‌های متنی در آیفون خود را بگیرید.

قفل کردن آیفون برای جلوگیری از دسترسی دیگرانی که رمز عبور شما را نمی‌دانند، آسان است. اما چگونه می‌توانید اعلان‌های ظاهر شده بر روی صفحهٔ قفل را متوقف کنید و به این بازی فاش‌سازی خاتمه دهید. و آیا راهی وجود دارد که بتوانید فقط پیام‌های خاصی را مخفی کنید؟

عدم دسترسی دیگران به پیام ها با قفل کردن آیفون

موارد و مراجل زیر را به ترتیب انجام دهید :

 • اولین کاری که باید انجام دهید این است که مطمئن شوید یک رمز عبور را در آیفون خود تنظیم کرده‌اید. احتمالاً قبلاً این کار را کرده‌اید زیرا این یک تنظیم پیش‌فرض در آیفون‌های جدید است. اما اگر این طور نیست، با رفتن به مسیر Settings > Touch ID & Passcode > Turn Passcode On رمز عبور را فعال کنید.
 • اگر از قبل دارای رمز عبور هستید، اما شخصی که می‌خواهید به پیام‌های شما دسترسی نداشته باشد از آن آگاه است، رمز عبور خود را تغییر دهید. برای این کار به مسیر Settings > Touch ID (or Face ID) & Passcode > Change Passcode بروید. قبل از وارد کردن رمز عبور جدید، بایستی که رمز عبور قدیمی خود را وارد کنید.
 • مطمئن شوید که رمز عبور انتخاب شده قابل حدس زدن نباشد، زیرا علیرغم ادعاهای اپل در مورد امنیت تاچ آیدی و فیس آیدی، تنها محافظ واقعی شما رمز عبور شما است. و اگر به راحتی حدس زده شود، هر کسی می‌تواند به آیفون شما دسترسی داشته باشد. شما می‌توانید یک رمز عبور شش رقمی انتخاب کنید.

نحوه مخفی کردن پیامک ها در آیفون

با انجام این کار، شخص دیگری نمی‌تواند قفل آیفون شما را باز کند، اما در صورت دریافت پیام متنی، مانع از نمایش اعلان‌های آنها نمی‌شود.

نحوه مخفی کردن پیامک ها در آیفون

چطور اعلان ها را در آیفون مخفی کنیم؟

 • به مسیر Settings > Notifications رفته و به پایین اسکرول کنید تا Messages را پیدا کنید.
 • در بخش Messages تا رسیدن به Show Previews (مشاهدهٔ پیش‌نمایش‌ها) به پایین اسکرول کنید. این گزینه به صورت پیش‌فرض بر روی Always (همیشه) تنظیم است. بر روی آن ضربه زده و گزینهٔ Never (هرگز) را انتخاب کنید. این به معنای خصوصی نگه داشتن اعلان است، حتی اگر آیفون شما قفل نشده باشد. (همچنین می‌توانید گزینهٔ When Unlocked (در زمان باز بودن قفل) را نیز انتخاب کنید).

نحوه مخفی کردن پیامک ها در آیفون

 • هنوز هم صدای دریافت پیام را دریافت خواهید کرد، اما محتوای متن خصوصی خواهد بود. همان طور که در تصویر نشان داده شده است، به جای این که پیش‌نمایش پیام را به شما ارایه دهد، فقط iMessage قابل خواندن است.

نحوه مخفی کردن پیامک ها در آیفون

 

شاید دوست داشته باشید » آموزش مخفی کردن عکس و فیلم در آیفون

روش عدم دریافت اعلان برای پیام های متنی

 • به مسیر Settings > Notifications رفته و بر روی Messages ضربه بزنید.
 • گزینهٔ Allow Notifications (اجازهٔ نمایش اعلان‌ها) را از انتخاب خارج کنید.
 • اکنون وقتی یک پیام وارد می‌شود، هیچ هشداری وجود نخواهد داشت. همچنین بر روی آیکون برنامهٔ Messages حباب قرمزی که نشان دهنده وجود پیام جدید است وجود نخواهد داشت.
 • برای اطلاع از این که پیام جدیدی دارید یا خیر، باید Messages را باز کنید. سپس در کنار هر مکالمه‌ای که دارای به روز رسانی است، یک نقطهٔ آبی را مشاهده خواهید کرد.

نحوه مخفی کردن پیامک ها در آیفون

مشکلی که در این روش وجود دارد این است که شما دریافت هشدارها برای هر پیام جدیدی را متوقف می‌کنید. این می‌تواند به معنی فراموش کردن به روز رسانی‌های مهم باشد. خوشبختانه شما می‌توانید اعلان‌های دریافتی از فقط یک شخص یا یک زنجیره پیام گروهی را متوقف کنید.

نحوه مخفی کردن پیامک ها در آیفون

ایجاد محدودیت عدم دریافت اعلان پیام متنی از یک شخص

 • به مسیر Settings > Notifications برگشته و به پایین اسکرول کنید تا Messages را پیدا کنید. در بخش Messages گزینهٔ Allow Notifications (اجازهٔ نمایش اعلان‌ها) را انتخاب کنید (اگر در مرحلهٔ بالا آن را خاموش کرده‌اید).
 • اکنون برنامهٔ Messages را باز کرده و مکالمهٔ مورد نظر برای خاموش کردن را پیدا کنید. رشته پیام را باز کنید.
 • بر روی «i» در گوشهٔ بالا سمت راست ضربه بزنید.
 • گزینهٔ Alerts (هشدارها) را انتخاب کنید. اگر پیامی را در آن رشته پیام دریافت کنید، دیگر هشداری مشاهده نخواهید کرد.
 • اگر Messages را باز کنید، مشاهده خواهید کرد که یک آیکون هلال ماه Do Not Disturb (مزاحم نشوید) در کنار گفتگو وجود دارد. شما هنوز هم می‌توانید آخرین پیام را مشاهده کنید و قادر خواهید بود آن رشته را باز کنید.

نحوه مخفی کردن پیامک ها در آیفون

چطور پیام های یک فرد خاص را مخفی کنیم؟

 • برای حذف اطلاعات تماس شخص از لیست مخاطبین خود به Contacts (مخاطبین) بروید، آن فرد را پیدا کرده و بر روی Edit (ویرایش) بتپید.
 • به پایین بروید و گزینهای که به اسم Delete Contact (حذف مخاطب) را انتخاب کنید.
 • در Settings به بخش Messages بروید.
 • در تنظیمات Message به Filter Unknown Senders (فیلتر کردن ارسال کنندگان ناشناس) پیمایش کنید.
 • این روش اعلان‌های iMessages از افرادی که در لیست مخاطبین شما قرار ندارند را خاموش می‌کند و آنها را در یک لیست جدا قرار می دهد.
 • حال پیام‌های آن شخص در یک لیست Unknown Senders (ارسال کننده‌های ناشناس) قرار می گیرد.

نحوه مخفی کردن پیامک ها در آیفون

منبع : macworld

مدیر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *