آموزش تعمیرات و قطعات

ای سی ایفون

ای سی ایفون

معرفی انواع ای سی های آیفون

ای سی ، تراشه ، مدار مجتمع و به لاتین Integrated circuit یا Chip در واقع به مجموعه ای از مدارات الکترونیکی گفته می شود با استفاده از موادی نیمه رسانا در ابعاد مختلف و به صورت کوچک عموما ساخته می شوند. و وظیفه آن مدیریت قسمت یا قسمت هایی از برد از که به آن سپرده شده است. از معروف ترین شرکت هایی که جزو سازندگان تراشه یا آی سی هستند می توان اینتل،سامسونگ،توشیبا،فیلیپس و سونی را نام برد. متریال های مورد استفاد در IC ها بسیار پیچیده هستند و حتی از ترکیب ماسه نیز درون آنها استفاده می شود.اگر طراحی یک پردازنده را کنار بگذاریم،بد نیست بدانید که تولید این مواد اولیه و به طور کلی تولید آنها،تنها در دست چند کشور محدود مانند آمریکا است.

ای سی چیست ؟

 

تعمیرات موبایل ایفون

مدارات مجتمعی که شامل ترانزیستورهای BJT(دو قطبی) باشند را با نام TTL و مدارات مجتمعی که شامل ترانزیستورهای Nmos و Pmos هستند را Cmos مینامند.ترکیب این دو تکنولوژی را با نام BiCmos میشناسند. در مقابل مدارات مجتمع مدارات Discreet یا گسسته وجود دارند که شامل قطعاتی مجزا هستند که به هم روی یک برد متصل شده اند.

ای سی ایفون چیست؟

در ساخت ICهای ایفون طراحان سعی می‌کنند تا حد امکان از ترانزیستور استفاده کنند. مثلاً بجای خازن از از ترانزیستور در بایاس معکوس استفاده می‌‌کنند. و یا در جایی دیگر که مقاومت بزرگی نیاز دارند مثلاً در حد مگا اهم باز از ترانزیستور استفاده می‌‌کنند.چون در حجمی که مقاومت می‌‌گیرد می‌‌توان چند ترانزیستور جای داد.

بعضی از IC های آیفون به گونه ای از لایه های سیلیکون بهره میبرند که میتوانند حتی به عنوان حافظه مورد استفاده قرار گیرند نمونه ای از این IC ها EPROM نام دارد همانگونه که از اسم این نوع تراشه معلوم است فقط اطلاعات آن قابل خواندن است و امکان تغییرات در آن وجود ندارد از این نوع ای سی برای مدارات اصلی کامپیوتر نیز استفاده می شود همان قسمت از حافظه که به آن ROM نیز می گویند.

انواع ای سی ایفون

در مدل های مختلف آیفون از آی سی های متفاوت و مربوط به خود همان مدل استفاده می شود هر چند در برخی از مدل ها امکان دارد برای مثال آی سی تصویر یا TI 65730 از 5S تا 8 به صورت مشترک می باشد.

انواع ای سی ایفون

ای سی دوربین ایفون

هنگامی که شما به عکس برداری یا فیلم برداری توسط گوشی خود مشغول هستید این فرآیند توسط آی سی دوربین آیفون توسط مداری که در آن قرار دارد به پردازشگر اصلی گوشی که همان CPU هست ارسال کرده و با سرعتی بالا به معرض دید و مشاهده ما می رسد . آیسی دوربین آیفون در واقع رابطی بین لنز دوربین و پردازنده مرکزی گوشی هست که تصاویر و فیلم هایی که در حال ضبظ آن هستید در زمانی کوتاه باز میگرداند تا شما تصویر و فیلمی واضح مشاهده کنید.

ای سی دوربین ایفون

 

ای سی بیس باند ایفون

آی سی بیس باند ایفون برای مدیریت شبکه های اینترنتی و شکبه موبایلی و انتثال اطلاعات به بسته مورد نظر ساخته شده که دارای پردازشگر جدا برای پردازش این موارد است که فشار کمتری بر پردازشگر اصلی وارد می شود.

ای سی بیس باند ایفون

ای سی لایت ایفون

 

کلیه مشکلات بخش تصویر و نور صفحه نمایش جدا از بحث مشکلات فیزیکی که ممکن است بر اثر ضربه و یا افتادن اشیاء روی صفحه نمایش ممکن است پیش آید ، مربوط به آی سی لایت بوده که باید در مرکز تخصصی تعمیرات ایفون مورد بررسی قرار گیرد. مشکلاتی از قبیل نور ، لایت ، بک لایت ، تصویر صفحه نمایش ال سی دی اسکرین گوشی موبایل ، تبلت به احتمال بسیار زیاد مربوط به این آی سی آیفون بوده و باید مورد بررسی و تعمیر قرار گیرد.

ای سی لایت ایفون

ای سی تغذیه ایفون

یکی از قطعاتی که بسیار حیاتی و مهم هست و در برد های گوشی ها قرار دارد آی سی تغذیه هست که وظیفه اصلی تامین و تغذیه ولتاژ در مدارات را بر عهده دارد آیسی تغذیه آیفون برای مدل های متفاوت آیفون متفاوت می باشد.

ای سی تغذیه ایفون

ای سی صدا ایفون

آی سی صدا آیفون در واقع با تبدیل موج های الکتریکی به موج های صدا و به نحوی سوار کردن موج های صدا بر موج های الکتریکی باعث ایجاد صدای های درخواستی در برد ها می باشد.

ای سی صدا ایفون

ای سی شارژ ایفون

یکی از مهمترین قطعات در بردهای موبایل بخش آی سی ها می باشد ، در این بین آی سی شارژ نیز به عنوان یکی پر اهمیت ترین آی سی های مدارات و بردهای موبایل شناخته شده است که باید تامین شارژ باطری را فراهم آورد. ضمن اینکه این ای سی شارژ در مدل آیفون ۵,۵s در دل آی سی تغذیه بوده و به صورت جدا روی برد سوار نبوده است در حالی که در مدل های بالاتر از ۵s ایسی شارژ به صورت جدا در برد جای دارد و به طور مستقیم وظیفه تامین شارژ را به تنهایی بر عهده دارد. شما به راحتی می توانید این آیسی را از مجموعه پردازش تیم خریداری کنید .

برای خرید آی سی شارژ آیفون کلیک کنید

تعمیر ای سی شارژ

ای سی تاچ ایفون

آی سی تاچ آیفون در واقع تنظیم کننده مقدار لمس صفحه برای بازخورد عملیاتی آن لمس می باشد.زمانی که شما با لمس صفحه نمایش دستور خاصی رو از طریق ایسی تاچ آیفون به مدار فرمان ارسال میکنید و بازخورد را خواهید دید.

 ای سی تاچ ایفون

ای سی وای فای ایفون

آی سی وای فای آیفون در واقع کنترل کننده سیگنال های وای فای هست که همچنین بخش کار بلوتوث نیز با این آی سی می باشد. آیسی وای فای ایفون را به شکل ای سی وای فای بلوتوث آیفون نیز تلفظ میکنند.

ای سی وای فای ایفون

باتری ایفون

اگر بخواهیم باتری را بخشی از گوشی مه در ارتباط با آی سی های زیادی در برد گوشی هست در کنار آی سی قرار دهیم باید بگوییم که باطری گوشی ها مملو از انرژی شیمیایی هست و هنگامی که شما آنرا به برق وصل می کنید برق برای استارت مجدد مواد شیمیایی با باطری مورد استفاده قرار می گیرد و به تبع امکان استارت میسر می شود.

باتری ایفون

 

 

نوشته های مشابه