مطالب

برد ایفون

برد اورجینال ایفون

برد یا مادربرد چیست؟

ابتدا به امر بهتر است بدانیم برد به چه چیزی گفته می شود ، برد الکترونیکی در واقع به عنوان یکی از قطعات سخت افزاری در دستگاه هایی که عنوان الکترونیکی دارند شناخته می شود. برد الکترونیکی به عنوان یک قسمت الکترونیکی دارای قطعات مختلفی است که با شکل های مختلف بر روی آن سوار می شوند و در دستگاه های مختلف این نوع اتصال فرق می کند.. نصب قطعات مختلف بر روی برد و تفاوت در اتصالات موجود می تواند سبب ایجاد مدارهای متفاوتی شود. در نهایت همه قطعات الکترونیکی که برای نصب بر روی برد الکترونیکی در نظر گرفته می شوند با روش های خاصی که مربوط به هر قطعه می باشد مونتاژ می شوند.

در هر یک از پروژه های الکترونیکی به نوعی استفاده از برد الکترونیکی مشاهده می شود و تمامی مهندسان این رشته به نوعی با برد الکترونیکی در انواع ابزارهای الکترونیکی سر و کار دارند.

مادربرد گوشی

از زمانی که گوشی های هوشمند جایگزین کامپیوترها شده اند اکثر افراد تمامی کارهای خود را

مادربرد گوشی

بوسیله گوشی انجام می دهند قبلا از گوشی ها برای تماس و پیام استفاده می شد ولی بدلیل تکنولوژی جدید روز به روز قابلیت های بسیار زیادی به سیستم عامل های اندروید و آیفون اضافه می شود هر گوشی ترکیبی از قطعات سخت افزاری می باشد که بروی گوشی نصب می شود. .همراه رایانه در این مطلب قصد دارد مفهوم برد گوشی را برای شما عزیزان شرح دهد و اینکه برد گوشی چیست و چه کارایی دارد.

برد گوشی های تلفن همراه دارای ساختار متفاوتی با سایر بردها هستند و این بردها شامل تمامی قطعات سخت افزاری هستند که بروی آن نصب می شوند.
برروی برد گوشی تمامی قطعات سخت افزاری نصب می شوند که از طریق برد می توانند با هم ارتباط داشته باشند.قطعاتی که بروی این بردها نصب می شوند را در زیر نام برده و کار آن ها را بصورت کامل شرح می دهیم.
مقاوت : وظیفه مقاومت ارسال جریان برق به تمامی قطعات سخت افزاری است در واقع جریان برق را در تمامی قطعات سخت افزاری مدیریت می کند.
خازن : وظیفه خازن در گوشی به عنوان منبع تغذیه ی ولتاژ عمل می کند.
سیم پیچ : برای محافظت از ولتاژ طراحی شده است.
دیود : برای تثبیت کردن ولتاز در گوشی طراحی شده است.
ترانزیستور : تقویت کننده ی ولتاز می باشد.

مادربرد ایفون

مادربرد ایفون

در گوشی های ایفون نیز مانند دیگر گوشی های موبایل برد از قطعات اصلی و اتصالاتی تشکیل شده که وظایفی برای هر قسمت برد در نظر گرفته شده است ای سی های آیفون مانند ای سی شارژ ایفون ، ای سی صدا ایفون ، ای سی وای فای ایفون ، ای سی تاچ ایفون و …  با توجه به عملکرد ظرافت و حساسیت خاصی که در شرکت سازنده اپل لحاظ شده کیفیت قطعات آن بسیار بالا بوده و چیزی که از همان ابتدا مورد تمایز بود سیستم عامل ها مخصوص و اختصاصی برای ایفون ها بود در کنار بحث رمزگزاری و سریال خاص و شاخص برای ای سی بیس باند هر ایفون که در صورت مشکل سوختن برای بیس باند باید به نحوی برد تعویض گردد. برد ایفون معمولا در سه شکل در سطح بازار موجود بوده با عناوینی مانند برد اورجینال با فینگر ایفون ، برد داغی بدون هارد ایفون ، برد ایکلود ایفون که در ادامه هر کدام را کامل معرفی خواهیم کرد.

برد اورجینال با فینگر ایفونبرد اورجینال با فینگر ایفون

برد های اصلی با فینگر ایفون در واقع مادربرد اصلی هست با سلامت فیزیکی تمامی قطعات که برای کلیه مدل ها تولید می شود ، زمانی که مادربرد گوشی ایفون شما با مشکل جدی روبرو شود و نیاز به تعویض مادربرد ایفون باشد باید مادربرد اصلی با کیفیت اصلی تهیه کنید. این برد ها ممکن است با فیس آیدی و یا تاچ آی دی موجود باشد شما می توانید برد اصلی ایفون را با ضمانت معتبر از مجموعه تخصصی پردازش تیم تهیه کنید.

برد ایکلود ایفون

همانطور از عنوان مشخص هست این بردها دارای ایکلود هستند و در واقع قفل هستند ولی امکان استفاده از قطعات آن وجود دارد و میتوان در صورت نیاز از قطعات آن در دیگر برد های مشابه مدل استفاده کرد این مورد از برد ها بیشتر مورد استفاده تعمیرکاران بوده که در صورتی که نیاز تعویض قطعاتی باشد می توانند از قطعات این برد ها استفاده کنند این برد ها معمولا بدون فینگر می باشند.

برد ایکلود ایفون

برد داغی بدون هارد ایفون

برد داغی بدون هارد ایفون

برد داغی در واقع اصطلاحی تخصصی و خاص هست که بین تعمیرکاران موبایل مورد استفاده قرار می گیرد و در واقع به مادربردها اوراقی گفته می شود که شما صرفا برای استفاده از قطعات یا بخش آموزش و شناسایی قطعات روی این برد ها و البته در بیشتر موارد استفاده از قطعات آن استفاده می شود و معمولا این برد ها بدون هارد هستند

بررسی عملکرد درست مادربرد ایفون

به عنوان یک یوزر و کاربر عادی و ناآشنا به تعمیرات و قطعات و برد های موبایل می توانید با یکسری موارد از سلامت حدودی مادربرد گوشی خود اطمینان حاصل کنید در ادامه با ما باشید تا روش های تست مادربرد در حالت های گوناگون را با هم بررسی کنیم.

گرمای بیش از اندازه

اطمینان حاصل کنید که آیا می‌توانید بدون هیچ گونه مشکلی در گرمای بیش از حد، تماس برقرار کنید. همچنین مطمئن

گرمای بیش از اندازه

شوید که می‌توانید بدون مشکل موبایل خود را شارژ کنید و یا خیر (نشانگر باتری را بررسی کنید).

در بررسی باتری خود، به این نکته توجه کنید که آیا موبایل شما هنگام شارژ شدن، گرمای بالایی تولید می‌کند یا خیر. اگر گرمای زیادی تولید نکرد مادربرد تلفن همراه شما درست کار می کند.

وقتی مادربرد خراب شود و یا آسیب ببیند حتی نمی‌توانید کارهای ساده‌ای با آن انجام دهید ودر بعضی موارد، ممکن است موبایل شما گاهی درست عمل کند؛ اما باتری شما خیلی سریع با گرم شدن بیش از حد تخلیه می‌شود.

اگر از شارژر کم کیفیت و غیر اورجینال استفاده می‌کنید در هنگام شارژ نباید از تلفن همراه خود استفاده کنید. این امر تأثیر منفی بر کیفیت شارژ می‌گذارد و گرمای بیش از حد ایجاد خواهد شد.

برای غلبه بر این مشکل، موبایل خود را در دمای معمولی نگه دارید و به هیچ وجه از شارژرهای غیر مرغوب استفاده نکنید.

آبخوردگی ایفون

رطوبت باعث آسیب جدی به تلفن همراه خواهد شد. قطرات رطوبت مستقیماً وارد صفحه مدار می‌شود. پیش از این در مقاله « تعمیر گوشی ایفون آب خورده » به مسئله آبخوردگی گوشی‌های موبایل پرداختیم. رطوبت به بیشتر تلفن‌های همراه مخصوصا آن‌های که محافظت نشده هستند به راحتآبخوردگی ایفونی آسیب می‌رساند.

بسیاری از تلفن‌های همراه وقتی با آب یا مایعات دیگری مواجه شدند، کار خود را متوقف می‌کنند.

موبایل ایفون آسیب دیده توسط آب خود را پس انجام اقدامات اولیه سریعاً به مرکز تخصصی تعمیرات موبایل ایفون پردازش تیم رسانده تا بتوانید از آسیب شدید مادربرد جلوگیری کنید.

تعمیرات موبایل ایفونبازی های سنگین

بازی‌های سنگین در تلفن‌های همراه با پردازنده‌های ضعیف ایجاد فشار و گرمای فراوان کرده و در نتیجه باعث آسیب برد می‌شود. مسئله گرمای بیش از حد به دلیل مصرف باتری سنگین رخ می‌دهد. بنابراین بازی‌های رده بالا باتری سنگین مصرف می‌کنند و باعث تولید گرمای بی

ش از حد می‌شوند. سعی کنید از انجام بازی های سطح بالا در تلفن‌های RAM کم خودداری کنید.

بازی های سنگین

باتری اورجینال ایفون

باتری‌ها و شارژرهای جعلی تلفن همراه در بازار سیاه در حال نفوذ به بازار هستند که خطرات بالقوه برای سلامتی و ایمنی برای مصرف‌کنندگان به همراه دارد.

باتری و شارژرهای تقلبی اغلب به عنوان محصولات جانبی موبایل در وب سایت‌های حراج یا در فروشگاه های ثبت نشده و غیر معتبر اغلب با قیمت قابل توجهی پایین تر از محصولات اصلی موجود است.

با توجه به ظاهر یکنواخت اکثر باتری‌ها و شارژرهای تلفن همراه، تشخیص این‌که چه کالاهایی جعلی و کدام اصل هستند، دشوار است. شما می‌توانید باتری‌های اورجینال را از پردازش تیم تهیه کنید.

استفاده از باتری‌ یا پذیرنده‌های شارژ آسیب دیده نیز دلیلی برای مشکلات برد است و مشکلات جدی را برای شما به همراه بیاورد.

خرید باتری آیفون

جمع بندی

با توجه به کیفیت کالا و قطعات فیک بسیار زیادی که در بازار دیده می شود و از طرفی تعمیر پر هزینه مادربرد ایفون و حتی دیگر گوشی ها بهتر هست از محافظ های مناسب استفاده کنید تا دچار مشکل نشوید و در هر صورت چنانچه با مشکل در قطعات برد و یا خود برد ایفون خود روبرو شدید می توانید با مرکز پردازش تیم که به صورت تخصصی تعمیرات و تعویض قطعات ایفون را انجام می دهد در تماس باشید و به صورت آنلاین و برخط مشاوره بگیرید.

ارتباط با پردازش تیم
درخواست تعمیرات موبایل

برای ثبت درخواست تعمیرات موبایل کلیک کنید

دفتر فروش : تهران، خیابان جمهوری، جنب پاساژ علاءالدین، پاساژ بزرگمهر، طبقه 3، واحد 114

تلفن تماس :

بخش فروش ( تماس و واتساپ) : 02166754221 —- 09128149567

بخش خدمات ( تماس و واتساپ) : 02166754514 —- 09125864023

ایمیل : [email protected]

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *