آموزش های کاربردی

آموزش رفع خطای Unable to verify app

یکی از مشکلاتی که بسیاری از کاربران گوشی های آیفون با آن مواجه می شوند نصب نشدن برنامه روی سیستم عامل iOS است. برخی اپلیکیشن های ایرانی مخصوصا برنامه هایی که در آن ها پرداخت مالی صورت می گیرد، از اپ استور حذف شده اند و به همین دلیل کاربران پس از نصب آنها با خطای Untrusted Enterprise Developer مواجه می شوند. در این شرایط شما باید با مراجعه به تنظیمات آیفون خود به برنامه Trust کنید تا مشکل برطرف شود. اما تعدادی از کاربران گزارش داده اند که پس اجرای برخی از برنامه ها خطاي Unable to verify app برایشان نمایش داده می شود و از دسترسی به اپلیکیشن جلوگیری می کند.(آموزش رفع خطای Unable to verify app)

آموزش رفع خطای Unable to verify app

 

 

آموزش حل مشکل ارور Unable to verify app

جدا کننده

دلیل بروز خطای Unable to verify app

اگر از سیستم عامل iOS استفاده می کنید شاید تا به حال برایتان پیش آمده باشد که پس از نصب یک اپلیکیشن و یا هنگام باز کردن یکی از برنامه های نصب شده روی گوشی ، خطاي Unable to verify app برایتان نمایش داده شده و از دسترسی به اپلیکیشن جلوگیری کند. معمولا با پاک کردن برنامه و نصب مجددا آن نیز خطا برطرف نمی شود. در ادامه علت بروز این مشکل را به طور کامل توضیح می دهیم.

آموزش رفع خطای Unable to verify app

 

همانطور که احتمالا می دانید در سیستم عامل iOS محدودیت هایی اعمال شده که بر اساس آن تمامی برنامه ها قبل از نصب باید در اپ استور ثبت شوند. برای این کار توسعه دهنده برنامه باید درخواست خود را جهت ورود به اپ استور ثبت کند.  اپل تمامی درخواست ها را بررسی کرده و برنامه هایی که تمامی معیار هایشان را از لحاظ امنیتی و … رعایت کرده باشند در اپ استور انتشار می دهد. این کار به حفظ امنیت گوشی های آیفون کمک کرده و باعث می شود برنامه های جاسوسی و بد افزار ها از دور خارج شوند و تنها برنامه های امن در اختیار کاربران این کمپانی قرار بگیرند.(آموزش رفع خطای Unable to verify app)

نحوه رفع خطای Unable to verify app

البته روش های دیگر نیز وجود دارد که از طریق آن می توان برنامه ها را بدون آپلود کردن در اپ استور روی گوشی ها نصب کرد. برای مثال برخی شرکت ها می توانند با دریافت گواهینامه برنامه های خاص خود را برای کارمندانشان نصب کنند اما زمانی که گواهینامه آنها منقضی شود مجددا اپلیکیشن از دسترس خارج شده و خطاي Unable to verify app برای کاربران نمایش داده می شود.
از طرفی کمپانی اپل راهکار دیگری نیز برای نصب برنامه روی گوشی ارائه کرده است. در این روش توسعه دهندگان iOS می توانند پیش از انتشار برنامه هایشان در اپ استور آنها را روی موبایل خودشان نصب کنند. لازم به ذکر است که برای انجام این کار باید موبایلتان را به کامپیوتر یا لپ تاپ متصل کنید و از طریق یک نرم افزار واسطه برنامه را روی گوشی نصب کنید.

نحوه برطرف کردن خطاي Unable to verify app

همانطور  که گفتیم شما می توانید با استفاده از آخرین روش برنامه مورد نظرتان را روی گوشی نصب کرده و خطاي Unable to verify app را برطرف کنید. برای انجام این کار باید نرم افزار Cydia Impactor را دانلود کرده و روی کامپیوتر یا لپ تاپ خود نصب کنید. برای شروع به یکی از لینک های زیر مراجعه کنید و نسخه مناسب با سیستم عامل کامپیوترتان را دانلود نمایید.

آموزش رفع خطای Unable to verify app

 

دانلود نسخه ویندوز

 

آموزش رفع خطای Unable to verify app

دانلود نسخه مک

 

آموزش رفع خطای Unable to verify app

 

پس از آنکه برنامه Cydia Impactor را روی کامپیوتر خود نصب کردید اپلیکیشن مورد نظرتان را از روی گوشی حذف کنید و آیفون را از طریق کابل به کامپیوتر متصل کنید. سپس برنامه Cydia Impactor را اجرا کنید و منتظر شوید تا گوشی شما را شناسایی کند. در مرحله بعد از تب Device روی گزینه Install Package کلیک کنید و از روی سیستم خود فایل نصبی IPA اپلیکیشن را انتخاب نمایید. در نهایت برای شروع فرآیند نصب روی گزینه Start کلیک کنید.

آموزش رفع خطای Unable to verify app

آموزش رفع خطای Unable to verify app

در این مرحله برنامه از شما درخواست می کند نام کاربری و پسورد Apple ID خود را وارد کنید. پس از وارد کردن موارد خواسته شده OK را بزنید و صبر کنید تا فرآیند نصب اپلیکیشن تکمیل شود. پس از آنکه پیغام Complete روی صفحه برایتان نمایش داده شد اپلیکیشن مورد نظرتان روی گوشی نصب شده و فقط باید پیش از اجرا، به آن Trust کنید.
برای انجام این کار صفحه آیفون خود را روشن کنید و از قسمت Settings گزینه General را انتخاب نمایید. در ادامه وارد بخش Device Management شوید و روی گزینه مربوط به توسعه دهنده اپلیکیشن خود اشاره کنید. در مرحله بعد روی گزینه Trust”…” اشاره کنید و در نهایت مطابق تصویر Trust را بزنید. اکنون یک بار برنامه را اجرا کنید و ببینید خطاي Unable to verify app برطرف شده یا خیر.

آموزش رفع خطای Unable to verify app در آیفون

 

آموزش رفع خطای Unable to verify app

ممکن است یکسری سوالات برای شما در استفاده از این نرم افزار پیش بیاید که در اینجا پاسخ می دهیم:

  •  آیا می توان برنامه Cydia Impactor را روی گوشی نصب کرد؟
    خیر در این روش برای برطرف کردن خطاي Unable to verify app شما باید حتما گوشی خود را به یک سیستم کامپیوتری متصل کنید و تا پایان عملیات آن را جدا نکنید.
  • فایل IPA چیست؟
    فایل نصبی اپلیکیشن های iOS با فرمت IPA ذخیره سازی می شوند. شما باید از قبل این فایل را روی کامپیوتر یا لپ تاپ خود دانلود کنید و سپس از طریق نرم افزار Cydia Impactor آن را روی گوشی نصب کنید.
  •  آیا برای استفاده از برنامه Cydia Impactor باید هزینه ای پرداخت کرد؟
    خیر شما می توانید به صورت رایگان این نرم افزار را دانلود کنید و بدون پرداخت هزینه پس از نصب برای رفع خطاي Unable to verify app از آن استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *