آموزش تعمیرات و قطعات

سوختن ای سی گوشی ایفون

سوختن ای سی گوشی ایفون

سوختن ای سی ایفون

سوختن آی سی آیفون از عمده دلایل شایع مشکلات در گوشی های آیفون بوده که جهت تعمیرات گوشی اپل به مرکز پردازش تیم ارسال می شود. دلایل زیادی می تواند در هر آی سی باعث سوختن و حتی نیم سوز شدن آن شود که در ادامه برای هر آی سی ایفون آنرا شرح می دهیم.

سوختن ای سی گوشی ایفون

ای سی های قابل تعویض و تعمیر ایفون

ای سی های قابل تعویض در واقع به آی سی هایی در آیفون گفته می شود که امکان تعویض و تعمیر را داشته باشد و مشکلی از جهت سریال خاص و مخصوص به خود را نداشته باشد چرا که در اینصورت جزو این دسته نمی باشد و امکان تعویض و تعمیر آن نیست.

تعمیرات ای سی موبایل ایفون

ای سی صدا ایفون

عمده دلایلی که باعث خرابی و سوختن آی سی صدا آیفون می شود را می توان به این شکل نام برد که ضربه خوردگی ، آب خوردگی ، به پایان رسیدن عمر آیسی و باگ کارخانه که در مدل های آیفون ۷ و ۷ پلاس آیسی صدا دارای باگی بود که به موجب آن تعدادی از پایه های آیسی صدا آیفون قطع می شدند.

ای سی صدا ایفون

ای سی تغذیه ایفون

ضربه خوردگی و آبخوردگی از عمده و اصلی ترین دلایل سوختن آی سی تغذیه آیفون می باشد ، همچنین نوسانات برق نیز می تواند در کنار کاهش و اتمام عمر مفید این ایسی عاملی برای خرابی آیسی تغذیه آیفون باشد.

ای سی تغذیه ایفون

سوختن ای سی گوشی ایفون

ای سی دوربین ایفون

عمده دلایل سوختن آی سی دوربین آیفون می تواند ضربه خوردگی ، آبخوردگی ، پایان عمر آیسی دوربین آیفون و همچنین در برخی موارد نواسانت برقی می باشد.

ای سی دوربین ایفون

ای سی وای فای ایفون

عمده دلایلی که باعث سوختن آی سی وای فای آیفون است عموما ضربه خوردن،آب خوردگی و به پایان رسیدن عمر مفید قطعه بوده که تا حدی شبیه به دلایل ای سی شارژ ایفون بوده که  به طبع منجر به از کار افتادن و اختلال در کار آیسی وای فای ایفون خواهد شد.

ای سی وای فای ایفون

ای سی تاچ ایفون

یکی از اصلی ترین دلایل خرابی که در واقع ممکن است به سوختن آی سی تایچ آیفون بیانجامد ضربه خوردن گوشی هست عواملی دیگری نیز مانند آب خوردگی و کار زیاد نیز از دلایل خرابی دیگر این آی سی می باشد.

 

 

ای سی تاچ ایفون

سوختن ای سی گوشی ایفون

ای سی شارژ ایفون

عمده دلایلی که باعث سوختن آی سی شارژ می شود رو میتوان به شکل زیر نام برد :

۱ – استفاده از شارژ فندکی اتوموبیل

۲ – نوسانات برق

۳ – خرابی شارژر

۴ – خرابی کابل

۵ – آب خوردگی و ضربه خوردگی

سوختن ای سی ایفون

ای سی های غیر قابل تعویض و تعمیر ایفون

همانطور از عنوان مشخص هست این دسته در واقع آی سی هایی را شامل می شود که امکان تعویض و تعمیر آنها ممکن نیست چرا که به دلیل شماره سریال سخت افزاری و دائمی که برای هر کدام از این آی سی های شرکت اپل زده امکان قرار دادن آی سی دیگری که حتی از مدل خود هم باشد ممکن نیست .

باتری ایفون

شاید بتوان باتری آیفون را جزو آی سی های آیفون دانست . از این رو دلایل سوختن و خرابی باتری آیفون را می توان به شکل زیر شرح داد.

بیشترین دلیل خرابی در باتری آیفون مربوط یه استفاده ناصحیح توسط دارندگان گوشی هست برای مثال منظور از استفاده ناصحیح یعنی هنگامی که گوشی به شارژ متصل است با آن کار می کنند یا همواره در نظر داشته باشید که بهتر از قبل پر شدن باطری آیفون مثلا زمانی که ۹۵% پر شده آنرا از برق بکشید یا هنگامی که باطری ایفون خالی است قبل از خاموش شدن آنرا به شارژ وصل کنید ، همچنین پایان عمر باطری ، خرابی شارژ یا کابل ، وجود اتصالی یا جریان کشی در برد نیز اط دلایل دیگر خرابی باتری آیفون است.

ای سی باتری ایفون

سوختن ای سی ایفون

ای سی بیس باند ایفون

دلایل متفاوتی باعث سوختن آی سی بیس باند آیفون می شود که مانند دیگر آی سی ها مثل آی سی شارژ ، ای سی تاچ و ای سی وای فای میتواند از عمده دلایل موارد زیر را نام برد :

۱ – آب خوردگی

۲ – ضربه خوردگی

۳ – کاهش عمر مفید یا پایان عمر ای سی

۴ – باگ کارخانه(مخصوصا در آیفون مدل ۷)

ای سی بیس باند ایفون

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *