ال سی دی موبایل ایفون

ال سی دی موبایل ایفون

ال سی دی موبایل چیست ؟

در نگاه اول هنگامی که صحبت از ال سی دی موبایل ایفون به میان می آید ، تصورات این است که یک صفحه شیشه ای جهت نمایش عملکرد ها و دسترسی به منو ها است.

ال سی دی ایفون

در واقع ال سی دی گوشی آیفون و در دیگر گوشی ها جزو اولین قطعات قابل لمس جهت انجام فرامین کاربر در موبایل می باشد ، هنگامی که شما این عمل که در واقع تاچ کردن یا همان لمس کردن هست را انجام می دهید در پس پرده این صفحه شیشه ای و ساده طی یک فرایند پردازشی دستورات شما از طریق صفحه نمایش(ال سی دی) و سپس از طریق تاچ که منتقل کننده دستورات شما از ال سی دی به واحد پردازش است که به آی سی آیفون مربوطه منتقل می شود و شما به نتیجه مورد نظر خود خواهید رسید.

تعمیرات موبایل ایفون

منظور از تاچ موبایل چیست ؟

تکنولوژی تاچ مقاومتی، در واقع همان فناوری است که در تاچ گوشی های لمسی قدیمی از آن استفاده می شد و امروزه جای خود را به صفحه لمسی خازنی داده است. امروزه مثل گوشی های قدیمی این بخش قابل تفکیک از ال سی دی نیست و در اکثر مدل های گوشی در کلیه برند ها این مورد بهمراه ال سی دی و به عنوان دو جزو اصلی در کنار هم می باشند و قابلیت تعویض به صورت جداگانه را ندارند.

ساختار کلی تاچ و LCD ایفون

زمانی که تاچ الی سی دی موبایل ایفون شما دچار مشکل می شود در نگاه اولیه شما با خود خواهید گفت که ال سی دی گوشی خراب شده یا مشکل پیدا کرده است ولی در بحث فنی و در واقع نگاه ریز تر به این مورد و مشکل بررسی ها صرفا به بررسی یک صفحه نمایش شیشه ای ساده نخواهد بود ، حال در اینجا ما بخش های مختلف تاچ الی سی موبایل را با هم بررسی می کنیم که بهتر با مفهوم این موضوع که تاچ و الی سی دی صرفا یک صفحه شیشه ای ساده که در دید شما هست نیست با ما همراه باشید.

خرید ال سی دی ایفون

 

تشریح ساختار های ال سی دی :

 • گلس روی ال‌سی‌دی: گلس روی ال‌سی‌دی از جنس شیشه بوده و که وظیفه محافظت از ال‌سی‌دی و جلوگیری از برخورد مسساختار کلی تاچ و ال سی دی موبایل آیفونتقیم دست کاربر با تاچ گوشی است. در گوشی‌های مدرن امروزی از شیشه گوریلا گلس که ساخته شرکت کورنینگ است روی صفحه گوشی استفاده می‌شود. گوریلا گلس شیشه‌ای از جنس آلومینوسیلیکات قلیایی است و به شکلی طراحی شده‌است که نازک، سبک و مقاوم باشد. این شیشه درواقع همان گلس محافظ کارخانه‌ای روی ال‌سی‌دی است. باید توجه داشته باشید که گلس روی ال‌سی‌دی با لایه محافظ که کاربران برای جلوگیری از وارد شدن خط و خش روی ال‌سی‌دی گوشی‌های خود نصب می‌کنند متفاوت است.
 • تاچ یا دیجیتایزر: زیر گلس کارخانه‌ای محافظ ال‌سی‌دی، تاچ گوشی قرار گرفته است. تاچ اسکرین گوشی یک لایه بسیار نازک و شفاف پلاستیکی است که بین گلس و صفحه‌نمایش قرار میگیرد. وظیفه دیجیتایزر یا تاچ اسکرین دریافت سیگنال‌های لمس و انتقال آن‌ها به واحد پردازنده است. برای تعویض این لایه نیز نیازی به باز کردن گوشی نیست. همچنین تاچ گوشی به‌طور جداگانه یک فلت دارد که روی سوکت اختصاصی که در مادربرد گوشی برای آن در نظر گرفته شده نصب می‌شود.
 • ال‌سی‌دی: زیر تاچ یا دیجیتایزر گوشی ال‌سی‌دی قرار دارد که وظیفه نمایش محتوا را بر عهده دارد. زمانی‌که صفحه‌نمایش گوشی سیاه شده و روشن نمی‌شود، مطمئن باشید که ال‌سی‌دی یا صفحه‌نمایش دستگاه آسیب دیده است. ال‌سی‌دی هم یک فلت اختصاصی دارد به نام فلت ال سی دی موبایل که مستقیما روی برد اصلی گوشی نصب می‌شود. برای تعویض ال‌سی‌دی، گوشی حتما باید باز شود.
 • لایه نور پس زمینه: همان‌طور که می‌دانیم صفحه‌نمایش کریستال مایع در نمایشگر‌های ال‌سی‌دی (برخلاف نوع ال‌ای دی) از خود نور تولید نمی کند و به همین منظور در اغلب نمایشگر‌های ال‌سی‌دی موبایل و تبلت، تعدادی ال‌ای دی برای روشنایی پس زمینه آن استفاده شده است. مجموع این پنل بک لایت باعث می‌شود محتوای تولیدی نمایشگر دیده شود.
 • فریم ال‌سی‌دی: فریم میانی یا فریم ال‌سی‌دی قطعه‌ای است که تمامی مجموعه قطعات تاچ و ال‌سی‌دی، بک لایت و گلس به‌صورت یکپارچه روی آن قرار گرفته است.

تا این جا با مجموعه قطعات تاچ و ال‌سی‌دی گوشی آشنا شدید. هنگامی که شما نسبت به تعویض ال‌سی‌دی گوشی خود اقدام می‌کنید، در حقیقت این پنج قطعه را در قالب یک قطعه مستقل و یکپارچه تعویض می‌کنید. لازم است بدانید که ضخامت این پنج قطعه در فریم ال‌سی‌دی بسیار ناچیز بوده و در حد چند میلی‌متر است.

کیفیت السیدی موبایل آیفون

عموما کیفیت تاچ ال سی دی موبایل در نگاه عام زیاد قابل تشخیص و ملموس شاید نبوده ولی در بحث فنی و در میان تعمیرکاران این قطعه دارای کیفیت های متفاوتی هست که در ادامه به بررسی کیفیت های متفاوت ال سی دی ها خواهیم پرداخت همراه ما باشید.

ال سی دی روکاری موبایل

این اصطلاح در واقع به ال سی دی گفته می شود که در آن از بهترین قطعات و مواد جهت ساخته شدن ال سی دی موبایل استفاده شده و تا حد شاید بتوان گفت 99درصد به ال سی دی اورجینال موبایل آیفون نزدیک است و تفاوتی را نمیتوان بین این ال سی دی و ال سی دی اورجینال متصور بود.

ال سی دی بازاری موبایل

این نوع از ال سی دی یک مرتبه و لول پایینتر از ال سی دی روکاری هست که در واقع کیفیتی پایینتر در ساخت آن استفاده شده که البته این بدین منظور نیست که این ال سی بی کیفیت بوده و قابلیت استفاده در دراز مدت را ندارد اما باید توجه داشت این کیفیت در واقع تحت عنوان کیفیت پایین تر معرفی می شود.

ال سی دی های کپی موبایل

مسلما در نگاه اول شما هم برداشت درستی از این عنوان داشته اید و مشخص هست که این نوع از ال سی دی با چه کیفیتی ساخته شده و جقدر میتوان به آن به عنوان یک ال سی دی اکتفا نمود ، این نوع از کیفیت یک کیفیت پایین و در واقع کپی از روی اصل این ال سی هست که معمولا جز برای استفاده صرفا جهت ارزان بودن این مدل و شاید در برخی موارد خیلی اندک در صورت نبود ال سی دیگر جهت تست خروجی تصویر در تعمیرات موبایل مورد استفاده قرار می گیرد.

چه زمانی باید LCD ایفون را تعویض کنیم؟

زمانی که شما در صفحه نمایشگر موبایل خود که در واقع همان ال سی دی هست مواردی از قبیل پیکسل سوخته و نقطه سفید سوسو زدن و هرگونه موردی که برای شما عادی نبوده و مشخص باشد باید بگوییم که ممکن است به زودی ال سی دی شما خراب شود و بسوزد ، که در نهایت ممکن است باعث از کار افتادن آن شود.

چکار کنیم که ال سی دی گوشی ما خراب نشود؟

همواره استفاده از موبایل باید بهمراه یک سری مراقبت های مورد نیاز آن نیز باشد ، عموما اولین مورد استفاده از محافظ صفحه مناسب هست که تا حد زیادی می تواند ال سی دی موبایل شما را در برابر خط و خش که اولین مشکل شایع هست و مواردی دیگر از قبیل محافظت در برابر برخوردهایی که با سطح مانند میز کار یا اجسامی مانند کلید و … محافظت کند. پس در هنگام خرید موبایل یا تعویض ال سی دی گوشی خود حتما دقت داشته باشید که باید گلس ، محافظ صفحه مناسب برای آن تهیه کنید همچنین می توانید از محافظ هایی که به صورت کیف هستن و در واقع یک محافظ تمام و کمال برای گوشی شما هست استفاده کنید.

خرید ال سی دی موبایل ایفون

یکی از دغدغه های امروزه کاربرانی که از گوشی های هوشمند استفاده می کنند و همچنین همکاران ما این است در هنگام مواجه با مشکل و در حالی که نیاز به تعویض این قطعه باشد چطور می توان به ال سی دی اورجینال و با کیفیت دسترسی داشت ، در مجموعه پردازش تیم کلیه قطعات و به طور ویژه تاچ السیدی موبایل آیفون با بالاترین کیفیت و در پک های بسیار با کیفیت و بهمراه ضمانت معتبر به همکاران و مشتریان گرامی ارائه می شود .

قیمت تاچ ال سی دی موبایل آیفون

فاکتور قیمت یکی از اصلی ترین مواردی است که همه افراد نیازمند به ال سی دی موبایل به دنبال خریدی با کیفیت و در کنار آن با قیمت مقرون به صرفه و مناسب هستند ، در ادامه برای شما جدولی از محصولات بخش ال سی دی پردازش تیم تهیه کرده ایم که شما به راحتی می توانید با مراجعه به لینک هر محصول و مدل مورد نظر خود به قیمت روز آن دسترسی داشته باشید.

ال سی دی آیفون XSخرید ال سی دی آیفون XS ال سی دی آیفون XS Max

خرید ال سی دی آیفون XS Max

ال سی دی آیفون X

خرید ال سی دی آیفون X

ال سی دی آیفون SE

خرید ال سی دی آیفون SE

ال سی دی آیفون 8پلاس

خرید ال سی دی آیفون 8پلاس

ال سی دی آیفون 8

خرید ال سی دی آیفون 8

ال سی دی آیفون 7پلاس

خرید ال سی دی آیفون 7پلاس

ال سی دی آیفون 7

خرید ال سی دی آیفون 7

ال سی دی آیفون 6sp

خرید ال سی دی آیفون 6sp

ال سی دی آیفون 6s

خرید ال سی دی آیفون 6s

ال سی دی آیفون 6p

خرید ال سی دی آیفون 6p

ال سی دی آیفون 6

خرید ال سی دی آیفون 6

ال سی دی آیفون 5اس

خرید ال سی دی آیفون 5اس

ال سی دی آیفون 5c

خرید ال سی دی آیفون 5c

ال سی دی آیفون 5

خرید ال سی دی آیفون 5

ال سی دی آیفون 4و4اس

خرید ال سی دی آیفون 4و4اس

ال سی دی آیپد air

خرید ال سی دی آیپد air

ال سی دی آیپد air 2

خرید ال سی دی آیپد air 2

ال سی دی تبلت 12.9 اینچی

خزید ال سی دی تبلت 12.9 اینچی

ال سی دی تبلت 9.7 اینچی

خرید ال سی دی تبلت 9.7 اینچی

ال سی دی آیپد مینی 4

خرید ال سی دی آیپد مینی 4

ال سی دی آیپد مینی 3

خرید ال سی دی آیپد مینی 3

ال سی دی آیپد مینی 2

خرید ال سی دی آیپد مینی 2

ال سی دی آیپد مینی 1

خرید ال سی دی آیپد مینی 1

ال سی دی آیپد مینی 3و4

خرید ال سی دی آیپد 3و4

ال سی دی آیپد 2

خرید ال سی دی آیپد 2

ال سی دی اپل واچ سری 4

خرید ال سی دی اپل واچ سری 4

ال سی دی اپل واچ سری 3

خرید ال سی دی اپل واچ سری 3

ال سی دی اپل واچ سری 2

خرید ال سی دی اپل واچ سری 2

ال سی دی اپل واچ سری 1

خرید ال سی دی اپل واچ سری 1

 

جمع بندی :

امیدواریم از این مقاله استفاده کافی را برده باشید سعی داشتیم در این مقاله به زبانی ساده تاچ ال سی دی موبایل را برای شما تشریح کنیم و راهکار هایی جهت خرید با کیفیت و نحوه مراقبت از آن و همچنین علائمی از خرابی ال سی دی به شما عزیزان ارائه دهیم .

شما همکاران و مشتریان گرامی می توانید از بخش تماس با ما در صورت وجود هر گونه سوال و مشاوره جهت تعمیر و تعویض قطعات موبایل آیفون خود با ما در تماس باشید و به صورت رایگان از ما مشاوره بگیرید.

تماس با ما

مدیر
دیدگاه کاربران 2 دیدگاه
 • mohamad ۷ اسفند ۱۳۹۸ / ۹:۵۳ ب٫ظ

  شما بهترینید

  • yaghoob khosroyani ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ / ۳:۴۰ ب٫ظ

   ممنونم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *